We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Evladına DYP'yi değil, HDP'yi miras bırakacak!

28 25 0
16.09.2019

DYP’de kısrak iken “Uzun süredir DYP’yi bırakıp başka bir partiye geçeceğim yolunda spekülasyonlar yapılıyor. Ben 1993 yılı Kasımında DYP’ye üye olup nikâh kıydım. Benim nikâhım “Katolik Nikahı” gibi boşanması olmayan bir nikahtır. DYP üyesi olmayı şeref sayıyorum. Benim evladıma bırakacağım tek miras DYP’dir” diyordu.

Ama gördük ki, DYP ile yaşadıkları “Katolik Nikâhı” değil, boşanması kolay beraberlik imiş… DYP ile boşanınca Arı olma sevdasına düşüp Anavatan Partisi’nin kapısına gitmişti. Ama hangi konuda anlaşamadıysa onu orada kovana sokmadılar…

Fakat ona o günlerde yeni bir fırsat doğmuştu. AKP’nin kuruluş aşamasındaki Erdemliler Hareketine katıldı ve “Geçmişte Ülkücüydüm, şimdi Demokratım” diyerek kendine AKP içinde güçlü bir makam kapmaya çalıştı. DYP iken bir gün olsun “Ülkücüyüm” dememişti. Merhum abisiyle birlikte MHP ve Ülkücü Harekete bakış açıları hep “MHP ve Ülkücü Hareket mi kaldı? Bitti” şeklindeydi.

Hatta DYP Genel Başkan Yardımcısı iken kendine Bozkurt işareti yapan çocuklara “O işareti yapmayın, DYP işareti yapın” nasihatinde bulunduğuna dair haberlerde arşivlerde mevcuttur.

Yaklaşık bir ay Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında AKP’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı. Erdemliler Hareketi partileşme sürecine giderken parti ismini henüz AKP olarak belirlememişken o günlerde medyada çıkan bir haber “Meral Akşener’in oğlu Fatih’in, Abdullah Gül’ün oğlu Ahmet’in, Abdüllatif Şener’in oğlu Şamil’in en az anne babaları kadar yeni parti için çalıştıkları ve o........

© Türkgün