We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Erşan Kuneri'nin küfürleri, Mert Fırat'ın ihanetleri

63 81 22
27.06.2022

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli geçtiğimiz Salı günü MHP'nin grup toplantısında sadece bugünün meselesi değil aynı zamanda dünün meselesi olduğu gibi yarınların da meselesi olacak sosyal ve toplumsal ahlakı ve huzuru bozan konulara değindi. MHP son yıllarda bu konularla ilgili yoğun bir çaba içindedir. Çünkü bu mesele gün geçtikçe toplumu her yönüyle kuşatmaktadır.

MHP’nin TBMM’ye sunmuş olduğu ve içeriği özenle hazırlanmış “Ruh Sağlığı Yasa Teklifi” ve alanında uzman bilim ve gönül adamlarının toplumun huzurunu bozan unsurlarla mücadeleyi ve huzuru tekrar temellendirmeyi esas alan “İnsanlığın Huzuru Projesi” zaten bu konudaki ciddiyetini göstermektedir.

Siyaset ve medya dünyasındaki bazı zekâ ve ahlak kıtlığı yaşayanlar MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin konuşmasını sadece Erşan Kuneri dizisiyle sınırladılar ve onun üzerinden basitleştirmeye çalıştılar.

Kimi embesiller de “Devlet Bahçeli Diyarbakır’da yaşanan çocuk istismar olayını ve ekonomik meseleleri Erşan Kuneri filmiyle örtbas etmeye, gündem değiştirmeye çalıştı” gibi akla ziyan yorumlarda bulundular.

CHP ve ittifak kuyruklarına mensup görsel, yazılı ve sosyal medya bünyesinde hep bu pro- pagandaları yaptılar ve halen de yapmaya devam ediyorlar.

Oysa herkes bilir ki MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli sosyal ve toplumsal ahlak konusunda çok duyarlıdır. Bu konuda MHP bünyesinde kim ahlaksız bir olayla anılırsa anında kapı önüne koyar. Yolsuzlukla suçlanan MHP’li Bakana ve MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanına “Aklan gel” diyerek görevden uzaklaştırdığı, sosyal ve toplumsal ahlak konu- sunda herhangi bir olaya karışan milletvekili, genel merkez, il ve ilçe yöneticileri kim olursa olsun anında MHP’den uzaklaştırdığı gibi, Diyarbakır’da yaşanan olayda da anında teşkilatı kapatmıştır. Olay artık yargıdadır ve cezası idam olsa ilk tekmeyi de yine MHP Lideri Devlet Bahçeli vurur.

Cem Yılmaz’ın Netflix’de bol küfürlü ve cinsel içerikli Erşan Kuneri dizisiyle sınırlandırmaya çalıştıkları aynı konuşması içinde, “Çocuk istismarı, kadın cinayetleri, tecavüz suçlarında caydırıcı, kalıcı ve kapsayıcı sonuçlar ala- bilmek için gerekirse idam cezası bile tartışmaya açılmalıdır” diyen de MHP Lideri Devlet Bahçeli’dir.

MHP’de hiç kimse dönemin CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil gibi çıkıp CHP’deki tecavüz, taciz ve istismar olaylarını meşrulaştırmak için kurduğu “Bakın şimdi CHP’nin içinde taciz ve tecavüz vakaları oldu mu? Oldu. Tabii ki olacak. Toplumsal cinsiyet eşitliğine sahip olmayan bir ülkede yaşıyoruz ve 18 yıldır sizin iktidarınızda yaşıyoruz” şeklindeki cümleleri kurmaz. CHP’dekitaciz,tecavüz ve istismar olaylarını sayamadığımız günlerde böyle bir savunma yapan CHP zihniyeti değil miydi?

CHP’den istifa etmek zorunda kalan Denizli Milletvekili T.S’nin arkadaşının erkek çocuğuyla karıştığı iddia edilen ve şantaja, tehdide maruz kaldığı olay, CHP Kırıkkale Gençlik Kolları çalışanı N.E.Y’nin 17 yaşındaki bir erkek çocuğuna yönelik cinsel istismarı alın size çenenizi kapatacak iki olaydır. Şimdi biz de çıkıp “Kemal Kılıçdaroğlu CHP’deki bu manzarayı değiştirmek için sürekli terörist Demirtaş’ı serbest bırakacağına dair açıklamalarla gündem değiştirmeye çalışıyor” desek olur mu?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmasında yer alan şu tespitlerden rahatsız olmak için ruhsal ve psikolojik rahatsız olmak lazımdır:

“Üzülerek ifade etmeliyim ki, toplumsal bünyeyi ur gibi saran şiddet vakalarında bir türlü azalma, zayıflama ve gerileme emaresi görülmemektedir.

Aile faciaları, vahşet haberleri, seri cinayetler, kan donduran diğer menfur hadiseler maalesef milli vicdanı derinden yarala- maktadır.

Bazı diziler, gösterişe ve mübalağaya yaslanmış magazin programları, karamsarlık servis eden haberler hepimizi ve herkesi rahatsız etmektedir.

Sabahın en erken saatlerinden gecenin geç vakitlerine kadar kavgadan, kargaşadan, kutup- laşmadan, değerlerimize yönelik linç girişimlerinden başka ekranlarda hiçbir şey........

© Türkgün


Get it on Google Play