We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ellerde Türk bayrakları, dillerde ''kahrolsun PKK''

10 24 0
20.09.2019

Geçtiğimiz hafta birçok Doğu ve Güneydoğu ilinde terör örgütü PKK’yı lanetleyen yürüyüşler yapıldı.

Hakkâri, Şanlıurfa, Mardin, Elazığ, Siirt, Şırnak, Muş, Bingöl, Ağrı, Van, Bitlis ve Tunceli'de meydanlar Türk bayraklarıyla doldu taştı. Bölge halkı “Kahrolsun PKK”, “Türk-Kürt kardeştir. Ayrım yapan kalleştir” şeklindeki sloganlarla kilometrelerce yürüdü.

Bu manzaranın en büyük etkeni Türk Devletinin terörle tavizsiz mücadele etmesi ve başarılı olmasıdır. Türk ordusu ve emniyetin terörle mücadelede sonuç alan noktaya gelmesi bölge halkının iradesini daha rahat göstermesini sağlamaktadır.

Terör tehditi ortadan kaldırıldığı ölçüde bölge halkı terör örgütü PKK’ya karşı sesini daha çok yükseltiyor.

Hacire Ana ile başlayan terör örgütü PKK’ya ve yaltakçısı HDP’ye karşı isyan, bölgede gerçekten çok önemli bir gelişme oldu. Evlatlarını terör örgütü PKK’ya HDP kuryeliğinde kaptırmış ailelerin günden güne çoğalması bölge halkına cesaret getirdiği gibi, terör örgütü PKK ve yaltakçısı HDP’yi de köşeye sıkıştırmıştır.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra terör örgütlerine karşı çehresi değişen Türk Devletini yönetenlerin, HDP’li Belediyelerin neredeyse tamamına yakınına kayyum ataması olumlu gelişmeleri de doğurmuştur. Teröre yardım ve yataklık edenlerin elinden belediyelerin alınması, yerine bölge insanına hizmeti getiren kayyumların atanması bölge insanıyla devleti daha çok bütünleştirmiştir.

Terörle mücadeleyi en yüksek seviyede tutup, bölgeye de hizmeti taşıyınca bu bütünleşme gerçekten daha hızlı sağlanıyor.

Doğu ve Güneydoğu illerinde gerçekleşen “terörü lanetleme” yürüyüşleri Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü açısından gerçekten çok önemli bir manzara oluşturmuştur.

Bu manzaralar aynı zamanda geçmişte yapılan “çözüm süreci” safsatasının yanlışlığını da gözler önüne sermiştir.

Çözüm........

© Türkgün