We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cumhur İttifakı’nı bozma, parçalama fitneleri!

59 307 0
17.07.2021

Cumhur İttifakı’nı bozmak, parçalamak, dağıtmak, zayıflatmak, itibarını zedelemek, güvenini sarsmak adına her türlü senaryoyu yazıyor, fitneyi üretiyor, iftirayı atıyorlar. AK Parti-MHP arasındaki eski gerilimlere dair yazıları, videoları didik didik edip buluyor ve onları iki tarafın yönetimini ve tabanını tahrik etmek için kullanıyorlar. Oysa Cumhur İttifakı’nın protokolünün bir bölümünde şu ifade yer alıyor: Cumhur İttifakı esasen, 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün teşebbüs ettiği hain darbe ve işgal hareketi sonrasında, Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli bir duruşun doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Zira 15 Temmuz 2016, ülkemiz için her bakımdan dönüm noktası ve yeni bir başlangıç olmuştur.

O yüzden ondan önceki süreçte yaşananlardan gerek AK Parti gerek ise MHP ders ve tecrübe çıkarabilir. Zaten bu birliktelikte ortaya konan duruş ve mücadele bunun bir göstergesi olmaktadır.

Ama Cumhur İttifakı’nı bozmak isteyenlerin doğru, gerçek, etik gibi bir ölçüleri olmadığı için bizim onlara böyle bir süreç hatırlatması yapmamız onlar için etkili olmaz. Defalarca da yaptık, olmadı zaten… Aksi hâlde kendilerine ait de geçmişle ilgili tonlarca yazılı ve görsel arşiv mevcuttur. Şu an tek soru, kim kiminle ve kim nerede durmaktadır?

Biz bunlarla ilgili doğruları yazarken utanıyoruz, bunlar yalanı, iftirayı, kurguladıkları senaryoları gerçek gibi sunmaktadır.

Cumhur İttifakı’nı dağıtmak ve bozmak için her şeyi ve her yolu deniyorlar. AK partiye ayrı, MHP’ye ayrı fitne veriyorlar. Yeter ki, AK Parti- MHP birlikteliğinden oluşan Cumhur İttifakı varlığını sürdüremesin…

Niye?

Çünkü Türkiye üzerinde başkaları adına hesapları var…

Çünkü hayata geçmesi gereken kişisel hesapları var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yürüyüşünden, bakışından, oturuşundan, giydiği takım elbiseden, taktığı kravattan bile Cumhur İttifakı içinde fitne yaratmaya çalışan hem görevliler hem de ciddi ruh hastaları vardır.

Son bir ayda bunların yaydığı haberlere bakın, bu anlatmaya çalıştığım manzarayı çok net göreceksiniz.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP’ye alternatif yaratmak için gizlice şununla görüştü”

“Devlet Bahçeli, Erdoğan’a tuzak kurmak için Süleyman Soylu’ya sahip çıkıyor”

“AK Parti içinde Devlet Bahçeli’den çok rahatsızlar, MHP içinde Recep Tayyip Erdoğan’dan çok rahatsızlar”

“AK Parti, MHP yüzünden çok oy kaybediyor; MHP, AK Parti yüzünden çok oy kaybediyor”

“MHP........

© Türkgün


Get it on Google Play