We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cumhur İttifakı 15 Temmuz akşamı kuruldu!

32 369 6
13.08.2021

Türkiye’nin birçok alanda yeniden yapılanmasında ve Türk siyasetinin tekrar şekillenmesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin bir başlangıç olduğu artık tarihe geçen bir not olmuştur. AK Parti ve MHP geçmişte yaşananları bir tarafa koyarak Türkiye’deki emperyalist atmosferi dağıtmak için, adına Cumhur İttifakı dedikleri bir birliktelikle yan yana geldi. Cumhur İttifakı arasında imzalanan protokolde de “Cumhur İttifakı esasen, 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün teşebbüs ettiği hain darbe ve işgal hareketi sonrasında, Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli bir duruşun doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Zira 15 Temmuz 2016, ülkemiz için her bakımdan dönüm noktası ve yeni bir başlangıç olmuştur” ifadeleri yer almıştır.

Bu sürecin ilk meyvesi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi oldu. Bu sistemle birlikte sınır içi ve ötesinde terörle mücadelede tavizsiz bir kararlılık başladı. Türk dünyasındaki iş birliği için daha somut kararlara imza atıldı. Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtarılmasını, Kıbrıs’ın milli rotaya oturtulmasını, Ayasofya’nın tüm emperyalist baskılara rağmen ibadete açılmasını, Akdeniz’de milli menfaatleri hedefleyen bağımsız duruşu, milli savunma teknolojisindeki dış ülkelere muhtaçlığı bitiren üretimi ana başlıklar olarak ifade edebiliriz.

Bu ana başlık ve içeriklerden rahatsız olanlar, Cumhur İttifakı’ndan ve bu ittifakı oluşturan AK Parti ve MHP’den de rahatsızlar. Bu rahatsızlığı ABD ve AB ülkeleri, bunların maşa olarak kullandığı terör örgütleri ve onların içimizdeki uzantıları açık açık eylem ve söylemleriyle göstermektedir.

Ne yapsak da Cumhur İttifakı’nı dağıtsak, parçalasak, bölsek, ayırsak düşüncesini sürekli diri tutuyorlar. Şu ana kadar en çok yaptıkları AK Parti’ye gidip “MHP ve Devlet Bahçeli geçmişte size neler söyledi neler” diyerek, MHP’ye gelerek “AKP ve Recep Tayyip Erdoğan geçmişte size neler söyledi neler” diyerek fitne vermek olmuştur. Allah var, geçmişle ilgili söyledikleri bu konu doğrudur. AK Parti MHP’ye, MHP AK Parti’ye, Recep Tayyip Erdoğan Devlet Bahçeli’ye, Devlet Bahçeli Recep Tayyip Erdoğan’a birçok ağır eleştiride bulundu. Bunu kimse inkâr etmiyor.

Zaten MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli “Erdoğan ve AKP’ye yönelik geçmişte ne söylediysem arkasında duruyorum. Ama 15 Temmuz’dan sonra geçmişte şunu söylemişti, bunu söylemişti olmaz. O gün ne söylediysem o günkü şartlarda geçerlidir” diyerek durduğu noktayı da açıklamıştır.

15 Temmuz akşamı kurulan Cumhur İttifakı’nın protokolüne baktığımızda zaten bunun bir önemi yok ama muhalefet için bu elindeki tek malzeme olduğu için ısrarla bu alanı terk etmiyor.

Aslında geçmiş üzerinden eylem ve söylemler değerlendirildiğinde bu muhalefet adına kendi kazdığı çukura düşmek demektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin geçmişte birbirine yaptığı ağır eleştiriler üzerinden fitne rüzgârı estirenlere bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum.

Mesela, Ahmet Davutoğlu kendine “ileri derecede geri zekâlı”, “karikatür gibi adam”, “tarihin en çapsız dışişleri bakanı” diyen Kemal Kılıçdaroğlu ile niye yan yana gelmiştir?

Mesela, Kemal Kılıçdaroğlu kendine “adam değil” ve “Ömrüm CHP ile mücadeleyle geçti” diyen Ahmet Davutoğlu ile niye yan yana gelmiştir?

Mesela, Meral Akşener kendine 2017 yılında “geçmişi kirli siyasetçi, namussuz” diyen Canan Kaftancıoğlu ile evinde iki kere niye yan yana gelmiştir?

Mesela, Temel Karamollaoğlu kendini “Sivas katliamı anması nedeniyle panel yapan bir kurumun T. Karamollaoğlu’nu panelist olarak davet etmesi kaç puan? Katil aklama sanatı” sözleriyle katil ilan eden Canan Kaftancıoğlu ile niye yan yana gelmiştir?

........

© Türkgün


Get it on Google Play