We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP'yi desteklemekten vazgeçmeyen HD(P)KK-2

25 192 68
10.08.2021

Öcalan’ın mektubu, Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkması ve CHP'yi desteklemekten vazgeçmeyen HD(P)KK-2

OSMAN ÖCALAN MI DAHA ÇOK PKK’LI YOKSA KEMAL KILIÇDAROĞLU MU?

Başlık size çok ilginç geldi değil mi? Ama CHP-HD(P)KK ilişkisini düzenli takip edenler için ilginç gelmeyecektir.

Osman Öcalan daha önce 2015 yılında AKİT TV’de, 2016 yılında A Haber’de röportajı yapılmış biriydi. 23 Haziran İstanbul yerel seçimleri öncesi de TRT Kurdi’ye çıktı. Osman Öcalan TRT’ye çıkmasıyla ilgili daha sonra “TRT’den teklif geldi. Türkiye basınına yaklaşımım her zaman olumlu olmuştur. Başka kanal olsaydı, yine görüşürdüm. Devlet görevlilerinden herhangi bir teklif gelmedi” açıklamasını yapmıştı. Osman Öcalan TRT Kurdi’ye çıktığı günden bu yana Kılıçdaroğlu, Akşener, Babacan, Davutoğlu, Karamollaoğlu ve bunların kadroları, medyaları, trolleri HD(P)KK konusunda ne zaman sıkışsalar sürekli bu konuyu servis tabağında gündeme sokuyorlar.

Bunlar içinde en trajikomiği de Kemal Kılıçdaroğlu’dur. PKK’nın kapatılan televizyonu İMC TV’ye katılıp orada Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 2. ve 3. maddelerinin değiştirilmesini isteyen Kemal Kılıçdaroğlu ve avanesi Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkmasını eleştiriyor. İşin ilginci Osman Öcalan TRT’de PKK’yı eleştiriyor, Kemal Kılıçdaroğlu ise Anayasa’nın ilk dört maddesinin değişmesini istiyor, PKK saflarında ölen terörist Aziz Güler’e PKK televizyonu IMC TV’de sahip çıkıyordu.

Osman Öcalan’ın TRT’de Kurdi’ye çıkmasını eleştiren CHP’den bir başka örnek ise terör örgütü PKK’nın televizyon kanalı olarak bilinen Medya Haber’e çıkmalarıdır. Çıkan kişi de CHP’nin en geveze ismi Özgür Özel’dir. Ve bu PKK kanalında “Gara’da esas mesele vatandaşlarımızı kimin öldürdüğü değil” açıklamasını yaparak çok büyük tepki almıştı. Terör örgütü PKK vatandaşlarımızı öldürdü ama Özgür Özel için bu bir mesele değil… Medya Haber, Kandil’deki teröristbaşlarıyla sürekli röportajlar yapan ve PKK’ya ait bir propaganda kanalıdır. PKK’nın televizyon kanalına hükümeti eleştirmek için çıkan CHP, TRT’deki Osman Öcalan masalları anlatıyor. Şu hâle bakar mısınız?

CHP’nin “PKK kanalı” aşkı bu kadar değil tabii… CHP’nin televizyon kanalı olan Halk TV de, PKK’nın bir başka televizyon kanalı olan Nuçe TV’ye canlı bağlantı kurarak haber sunmuştu.

Görüldüğü gibi CHP’nin derdi PKK bağlantılı olmak değil. Öyle olsa kendileri PKK’nın televizyonlarında ne halt karıştıracaklar ki zaten?

Osman Öcalan az bunların suyundan gitse PKK’lı teröristleri azmettirerek Hendek- Çukur ve Kobani olaylarında binlerce kişiyi öldürten, yaralayan terörist Demirtaş’a nasıl ki şeref madalyası takmaya kalkıyorlarsa Osman Öcalan’a da öyle takarlardı.

Osman Öcalan da terör örgütü PKK’da kalmaya devam etse, Kandil’den kaçmamış olsaydı büyük ihtimal o da diğer teröristler gibi CHP’ye destek videosu çekerdi.

Osman Öcalan, Kandil’den kaçtığı günden bu yana PKK’nın ölüm listesinde olan biriydi. Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın 2013 yılında İmralı’da kendine ziyarete gelen heyete kardeşi Osman Öcalan’ın öldürülmesine dair kurgu talimatını şu sözlerle vermişti: “Osman........

© Türkgün


Get it on Google Play