We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP ve yancı medyanın sahtekârca propagandaları!

27 99 13
05.10.2020

Çok meşhur bir fıkradır. Son zamanlarda MHP ve AKP birlikteliğinden oluşan Cumhur ittifakına yönelik medyada yürütülen karanlık propagandaları görünce bu fıkrayı hatırladım.

Bir ülkede bakan, kendisini gazetecilere hiç sevdirememiş. Bakan ne yaparsa yapsın, basın mensuplarına bir türlü yaranamıyormuş. Basının kendisiyle uğraşması canına tak etmiş, kendi kendine “Öyle bir şey yapayım ki gazeteciler mat olsun’’ diye düşünürken, aklına parlak bir fikir gelmiş. Bakanın bazı özel yetenekleri varmış, bu yeteneklerinden birini kullanarak basın mensuplarını etkilemeye karar vermiş. “Bakan, pazar günü saat 10.00’da denizin üzerinde yürüyecek’’ diye hemen bir basın bildirisi yayınlamış. Pazar sabahı tüm basın mensupları bildiride belirtilen yerde toplanmışlar. Bakan gelmiş ve basın mensupları şaşkınlıkla bakarken, başlamış elindeki bastonuyla denizin üzerinde yürümeye. Denizin üzerinde yürüye yürüye karşı kıyıya geçmiş. Fakat ertesi günün tüm gazetelerinde şu başlık varmış:

“Bakan yüzme bilmiyor!’’

Son dört yıldır, MHP ve AKP birlikteliğinden oluşan Cumhur ittifakına karşı öyle medya yalanlarına, iftiralarına, manipülasyonlara şahit oluyoruz ki, inanın şeytan bunlarla yarışamaz.

AKP, MHP ve Cumhur ittifakıyla ilgili her haberi fıkradaki gibi veriyorlar. Yaşanan başka, göstermeye çalıştıkları bambaşka… CHP ve yancılarına hizmet eden televizyonlar, gazeteler, dergiler, sosyal medya sayfaları bu şeytanca propaganda işlevini sürdürüyor.

Buna örnek yüzlerce olay var ama son aylarda yaşanan bazı adli olaylardaki tutumları bile nasıl zihniyet taşıdıklarını, nasıl yüzsüz ve pişkin olabileceklerini gösteriyor.

Mesela bunlardan bazıları… Aleyna Çakır isminde genç bir bayanın ölümüyle suçlanan Ümitcan Uygun isimli gencin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin fotoğrafları olan posterlerin önündeki fotoğraflarından ve babasının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli ile olan fotoğraflarından dolayı neredeyse ortadaki şüpheli ölümler MHP ve AKP’ye yıkılmaya çalışılıyor. Fotoğraflardan yola çıkarak bunun çabasını veriyorlar. Ümitcan Uygun isimli gencin babası olan Durak Uygun Ankara Umum Ayakkabıcılar ve Çantacılar Odası Başkanı........

© Türkgün


Get it on Google Play