We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP'nin şişirilen balonları birer birer patladı

36 133 22
17.09.2021

Tüm siyasi hesaplar, planlar, hazırlıklar, algı ve propaganda çalışmaları 2023 seçimlerine yönelik şekillenmektedir. Muhalefet her ne kadar pandemi sürecinin ekonomik sıkıntılarını istismar fırsatı olarak görüp erken seçim için bastırsa da seçimlerin 2023 yılında ve zamanında olacağından şüphe yok…

Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan olarak geçtiğimiz yıl bir kez daha netleşmişken, CHP’nin başını çektiği garabet muhalefet adayları olarak her gün yeni bir isim ortaya atıyor ve aralarında anlaşma sağlayamadıklarından dolayı artık birbirlerine posta koymaya başladılar.

HDP ve İP yöneticileri kendi ellerini güçlendirmek için CHP’yi terbiye etmeye ve kontrol altına almaya çalışan açıklamalar yapıyor. İP “Kemal Kılıçdaroğlu bireysel açıklamalar yapıyor, ittifak yapımızı dikkate almıyor” derken, HDP “Biz kendimize yeni bir yol çizeceğiz” diyor. CHP’de her ikisine muhtaç olduğu için hep alttan alan, silik karakterli cevaplar veriyor. Zaten CHP’de karakter olsa, terör örgütü PKK’nın uzantısıyla siyasi menfaat birlikteliği yapar mı?

Kemal-Meral ikilisi için esas olan siyasi menfaat olunca HDP, şu, bu fark etmiyor.

CHP’nin başını çektiği muhalefet hem siyasi proje birlikteliği hem menfaat birlikteliği yaptığı için bunların karakteri 2023 seçim tarihine kadar inanın zor dayanır. Oturup bir Cumhurbaşkanı adayı dahi belirleyemeyenler, bu belirsizlik içinde daha çok menfaat kavgası yaparlar. CHP’nin başını çektiği garabet muhalefetin her ilişkisi ihanet ve ikiyüzlülük barındırmaktadır. Bu manada hangisine dokunsanız inanın çürüklüğüne şahit olacaksınız.

Boyundan büyük laflar........

© Türkgün


Get it on Google Play