We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP'nin misyonu milli politika düşmanlığıdır!

22 153 79
18.08.2021

Çizgi film kıvamındaki devrimci Kemal Kılıçdaroğlu konuştukça batıyor, debelendikçe rezil oluyor. Böyle bir siyaset tarzını kendine yol haritası yaptı ve bu çizgisini yıllardır asla terk etmiyor. Atatürk’ün kurduğu CHP’nin başında genel başkanlık yaptığının ya farkında değil ya da bile bile Atatürk’ün aziz hatırasına hakaret etmek, onun mirasını yok etmek için CHP’nin başına geldiği günden beri büyük mücadele veriyor. Türkiye’nin hangi milli politikası varsa karşı çıkan, onu sulandıran, toplum nezdinde şüphe uyandırmaya çalışan ve Türkiye’nin karşısında olan bir siyaset tarzını uygulamaktadır.

Mesela Türk devleti Akdeniz’de milli politika belirliyor ve milli menfaatlerimize göre adım atıyor. Kemal Kılıçdaroğlu önce çıkıyor “Doğu Akdeniz’de zengin petrol var. Doğal gaz yatakları var. Amerika orada, Yunanistan orada, Kıbrıs Rum Yönetimi orada, Mısır orada, Katar orada, hepsi orada. Bir tek devlet yok, Türkiye. Niye yok? Akdeniz’in yer altı zenginliklerinden yararlanmak için ‘Armut piş, ağzıma düş’ politikasının bir işe yaramayacağı ortada” diyor daha sonra “Libya’da ne işimiz var?” açıklamasını yapıyor.

Mesela Türk devleti Suriye’de terör örgütlerine karşı operasyon yapıyor önce çıkıp “Askerin İdlib operasyonuna destek veriyoruz” diyor, daha sonra “İdlib’den gelecek her şehidin sorumlusu hiç kimse unutmasın Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyor.

Mesela Türk devleti terör örgütü YPG’ye karşı köklü temizlik operasyonuna başlıyor, önce çıkıp “Ben Afrin’e girilmesini asla doğru bulmuyorum” diyor, daha sonra çıkıp “Tezkereye ‘evet’ dememiz doğru politikaydı. İdlib’de, Afrin’de sivil toplum örgütleri var ve bunların harcamalarının büyük bir kısmı AB tarafından fonlanıyor. Orada Suriye halkına olağanüstü güzel hizmetler götürüyorlar. Fotoğraflarını gördüm, bana bilgi verildi. Şimdi eğer askerlerimiz çekilseydi, bu hizmetlerin tamamı yok olacaktı. Biz oradaki Suriyelileri düşünmek zorundayız” açıklamasını yapıyor.

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olarak kurulan YPG için önce “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur” diyor. Daha sonra “Ben PYD’nin de YPG’nin de terör örgütü olduğunu defalarca söyledim” açıklamasını ve en son yine “YPG bize saldırmaz Türkiye’nin beka problemi yok” açıklamasını yapıyor.

Mesela önce Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katılıp “15 Temmuz akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanan bir çete grubu Türk demokrasisine darbe yapmak istedi. Parlamento’ya darbe yapmak istedi. Daha doğrusu size, bize, hepimize darbe yapmak istedi. Ama çok şükür özellikle buradan TBMM’yi 15 Temmuz akşamı sabaha kadar açık tutan ve yöneten TBMM Başkanı’na yürekten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Parlamenter sistemimize karşı bir darbe yapmak istediler. Bizim Cumhuriyet tarihimizin en kanlı darbe girişimidir bu. 240 şehidimiz var. 240 aslanımızı toprağa verdik, 240 demokrasi şehidimize Allahtan gani gani rahmet diliyorum” konuşmasını yapıyor, daha sonra çıkıp “15 Temmuz darbe girişiminin kontrollü bir darbe girişimi olduğu... Oldu tabii, bunu bilmeyen var mı Allah aşkına. Defalarca bizim grup başkan vekilleri bunu dile getirdi, biz dile getirdik, bütün bunların hepsi söylendi” şeklinde tam tersi bir açıklama yapıyor.

Türkiye, Azerbaycan’ın Karabağ’ı Ermeni işgalinden kurtarma mücadelesinde yanında yer alıyor, destek veriyor Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dış Politika Başdanışmanı ve CHP Milletvekili Ünal Çeviköz’e “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı........

© Türkgün


Get it on Google Play