We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP, megri megri heyetini kurdu

51 329 23
07.09.2021

CHP ve yancıları hangi suçlamayı yapıyorsa hepsinde birer birer rezil olmaya devam ediyor. En son rezil oldukları konu da Barzani konusu olmuştur. “Megri megri” hatırlatmalarıyla AK Parti hükümetinin açılım süreci politikalarını eleştirenler özellikle son 6 yıldır PKK açılımı yapmaktadır. Barzani’nin ayağına heyet göndererek de açılımdaki eksikliklerini tamamlıyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu daha CHP’yi tam olarak PKK ve siyasal Kürtçüler rotasına sokmadığı 2013 yıllarında “Barzani’nin ayağına gidildi, Şivan Perwer türkü söyledi; gözyaşları sel oldu. Gezi’de ölen fidanlarımıza bir damla bile akmayan gözyaşları!” diye eleştirilerde bulunuyordu.

Meral Akşener ise içinde yer aldığı CHP-HDPİP ittifakını eleştirenlere “Megri megri diye ağlamadım. Barzani’yi ben öpmedim” diye cevap veriyor, HD(P)KK ile yaptığı ittifakın üzerini örtmek için cambaza bak oynuyordu. CHP’nin gönderdiği heyet sonrası Barzani’yi öpmüş kadar oldun Heval Akşener…

CHP Türkiye’de HD(P)KK ile Suriye’de PKK’nın kolu YPG ile sıcak ilişkisini sürdürürken, Barzani ile de geçtiğimiz yıllarda sıcak ilişkiye başlamıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun heyet başkanı olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’yı, Dış Politika Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz’ü ve diğer CHP’lileri göndermesi bir başlangıç değil Barzani konusunda gelişmelerden sonuncusudur. CHP özellikle son 6 yıldır siyasal Kürtçülük politikalarını yoğunlaştırdığı için Barzani ilişkilerine geçtiğimiz yıllarda başlamıştı.

Öztürk Yılmaz CHP Genel Başkan Yardımcısı iken Barzani’ye “Bölgesel Kürt Yönetimi bütün yumurtalarını sadece AKP sepetine koymasın. Çünkü........

© Türkgün


Get it on Google Play