We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Celladına âşık adamın HDP yalanları!

57 387 25
14.09.2021

Türk milletini bölmeye çalışan HD(P)KK gibi bölücü unsurların kucağında siyaset yapıp, bir de kendilerine “Millet İttifakı” adını veren garabet siyasi oluşumun içindeki son güncellenmiş Pinokyo da İP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı oldu. Kendilerine “Millet İttifakı” deseler de özlerini siyasetin illetleriyle, zilletleriyle şekillendiren bu partilerin en büyük yalanı da “Biz HDP ile ittifak yapmadık” şeklindeki karartmadır.

Gazeteci Turgay Güler, telefonla canlı yayına bağlanan Cihan Paçacı’ya, “HDP, Millet İttifakı’nda yer alacak mı?” sorusunu yöneltiyor, İP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı bu soruya “HDP başlangıçtan itibaren Millet İttifakı’nın dışındadır. Hiç Millet İttifakı’nın içinde olmadı. Dolayısıyla bizim ittifak görüşmelerinin içinde bugüne kadar HDP olmadığı gibi bugünden sonra da bu hâli ile olmayacak” şeklinde cevap veriyor. Yani yalan söylüyor ve inkâr ediyor.

HDP geri zekâlı, seçimleri kazanan CHP’li belediye başkanları geri zekâlı… Âlemin bir akıllısı bu İP’liler…

Kandil’de teröristbaşları, cezaevindeki terörist Demirtaş “Oyunuzu CHP’ye verin” çağrısında bulunuyor, HDP “CHP’ye seçimleri bir kazandırdık” diyor, seçimleri kazanan CHP’nin belediye başkanları “Bu zafer bizlere destek veren HDP’nin bir eseri ve başarısıdır” diyor ama bu siyasetin menfaat uğruna her türlü inkâra hazır olan tipleri “HDP başlangıçtan itibaren Millet İttifakı’nın dışındadır” diyebiliyor.

HDP kâğıt üzerinde Millet İttifakı’nda görünmeyince ittifak yapmadınız mı oluyor? Zaten oradaki temel amaç HDP’li ittifakı resmiyete bağlayıp tepki çekmemek…

HDP ve İP’in İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da, Mersin’de, İzmir’de, Antalya’da, Hatay’da belediye başkan adayları var mıydı da bizim haberimiz olmadı Cihan Paçacı?

HDP ve İP, bu illerde CHP’yi beraber desteklemedi mi?

Hani sen övünerek “CHP’ye sağdan oy akışını sağladık” diyordun ya Cihan Paçacı, HDP ile beraber desteklediğiniz ve seçimi kazanan CHP’nin........

© Türkgün


Get it on Google Play