We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Birbirinize verme zahmetinden kurtulacaksınız!

43 295 16
06.09.2021

CHP ve siyasi kuyrukları “Denize atsan balık olur” modeli siyasetlerine aynen devam ediyorlar. Bunlar aile ve okul eğitimlerinde nasıl yetiştirildiler, karakterleri nasıl böyle şekillendi, gerçekten çok merak ediyorum. Yoksa siyasette görevli oldukları ve ipleri başkasının elinde olduğu için mi böyle davranmaktadırlar?

Her söylemleri, her eylemleri birbirine zıt olur mu?

Bunlar uyguluyorsa her söylemi ve eylemi birbirine muhakkak zıt oluyor.

“Yalan, iftira, aldatma, kandırma, inkâr etme, siyasi tezgâh” olmadan siyaset yapamıyorlar. Her olayda bunu yansıtmasalar inanın kendilerinde büyük bir eksiklik hissediyorlar.

Her yaşanan gelişmeye, her olaya baktığımızda bunların bu özelliklerinden kesitler bulursunuz.

Bu özelliklerini MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin seçim baraj sistemi hakkında “Sayın Cumhurbaşkanımız Bosna-Hersek ve Karadağ ziyaretinin ardından uçakta bulunan basın mensuplarına barajın yüzde 7 olacağını açıklamıştır. Nitekim baraj konusundaki arayış ve çalışmalar bu açıklamayla noktalanmış ve Cumhur İttifakı’nın baraj kararı yüzde 7 olarak tescillenmiştir. Artık başka bir değerlendirmeye de gerek kalmamıştır” şeklinde yapmış olduğu açıklamadan hemen sonra yine gösterdiler.

CHP ve kuyruklarının yöneticileri, yazarları, yorumcuları yüzde 7 seçim barajı olayını öyle bir değerlendiriyorlar ki, hepsinin gelip dayandığı “MHP’nin baraj problemi var, ondan seçim barajını düşürüyorlar” noktası olmaktadır… Hatta bu zevzekler kendi ortakları HDP üzerinden “Cumhur İttifakı HDP’yi rahatlatmak için barajı aşağıya çekiyor” gibi bir propaganda da yapmaktadır.

Mantığınız buysa o zaman size Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in seçim barajı konusunda daha önce ifade ettikleri şu sözlerini hatırlatalım.

Kemal Kılıçdaroğlu 2017 yılında “Milli iradenin parlamentoya tam........

© Türkgün


Get it on Google Play