We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

"PKK yaksın, kundaklasın, öldürsün mesele değil" diyen muhalefet!

36 181 59
12.08.2021

CHP ve yancılarının kalemi ve yorumcusu, zilletin en çirkef sesi Can Ataklı bir gün âdeta yol haritası verircesine “Darbe ihtimalini en az görenlerdenim. Darbe hem de bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok. Teknik açıdan darbe yapmak bana göre çok zor. Peki neler olabilir? Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, büyük bir başka bir doğal felaket… Çok büyük sel, çok büyük yangınlar… Hani yani Avustralya’yı yakan yangın vardı ya ülkenin her tarafı neredeyse… O kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak bir sel felaketi gibi… Ama esas en korkutucu olan, Türkiye’nin bir askeri başarısızlık elde etmesi” şeklinde bir konuşma yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devrilmesi için açık açık birçok insanın canına, malına bir felaket gelmesini, devletin büyük bir zarar görmesini ve Türk ordusunun büyük bir başarısızlık yaşamasını açık açık ifade etmişti.

Can Ataklı’nın bahsettiği felaketlerden biri olan orman yangınlarında terör örgütü PKK özellikle son üç yılda terör eylemlerini artırdı. PKK’nın içindeki terör uzantısı “Ateşin Çocukları” bu son orman yangınlarını da “Öfke ve intikam hareketimizi ateşler içinde kalan şehirler, kül ve dumanla kaplanmış gökyüzü, alevler içinde kalan dağ ve ovalarınızda göreceksiniz. Arabalarınızı, iş yerlerini, ekin arazilerinizi ve şehirlerinizi ateşler içinde bırakacağız” (1 Ağustos 2021) içerikli bir basın açıklaması yaparak üstlendi. Geçtiğimiz yıllardaki orman yangınlarını da yazılı ve videolu açıklamalarla üstlenmişlerdi.

PKK elebaşı Murat Karayılan isimli alçak da zaten........

© Türkgün


Get it on Google Play