Fenerbahçe öyle bir ilk yarı oynadı ki, dillere destan. Futbol adına ne varsa sahada uyguladı, sarı lacivertli futbolcular. Konyaspor’u kıpırdatmadılar, pres yaptılar, fırsatları değerlendirdiler, her atakta tehlike yarattılar. Soğuk ve yağmurlu havada oynadıkları futbolla hem tribünleri dolduran taraftarların içini ısıttılar, hem de yeni transfer Bonucci’ye “Hoş geldin” dediler. Futbolcular Teknik Direktör İsmail Kartal’ın “Biz kazanalım, Galatasaray’ı strese sokalım” sözünü kulaklarına küpe yaparak mücadele ettiler. Görevini yapmıyan yoktu, sarı lacivertli takımda. Serdar Aziz ve Oosterwalde hata yapmadı, hem Ferdi, hem de Mert makina gibi hiç durmadı. Orta saha malum, Fred hem oynuyor, hem Szymanski’yi rahatlatıyor, hem de o olmadan dökülen İsmail’i oynatıyor. Haklı olarak formsuz Tadic’in yerine oynayan King, hocasının bu tercihinin ne derece doğru olduğunu gösterdi. İrfan Can bıraktığı yerden müthiş futboluna devam etti. Ve Dzeko. Attığı goller basit görünebilir ama vuruşlara bir bakın, nerede durduğuna, nasıl pozisyon aldığına bir bakın. Baş etmek çok zor golcü futbolcuyla.

İkinci yarıda İsmail Kartal, yıldızlarına dinlenceye aldı. Girenler, çıkanları aratmadı. Rakibe 89’da tek gol şansı verdiler, attıkları iki golle yetindiler.

Kısacası dün Fenerbahçe, izleyenleri oynadığı futbol ve attığı gollerle “Mest” etti, ezeli rakibinin ve takipçisinin maçına beklemeye başladı.

QOSHE - Tribünlerin içini ısıttılar - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tribünlerin içini ısıttılar

3 1
12.01.2024

Fenerbahçe öyle bir ilk yarı oynadı ki, dillere destan. Futbol adına ne varsa sahada uyguladı, sarı lacivertli futbolcular. Konyaspor’u kıpırdatmadılar, pres yaptılar, fırsatları değerlendirdiler, her atakta tehlike yarattılar. Soğuk ve yağmurlu havada oynadıkları futbolla hem tribünleri dolduran taraftarların içini ısıttılar, hem de yeni transfer Bonucci’ye “Hoş geldin” dediler. Futbolcular Teknik Direktör İsmail Kartal’ın “Biz kazanalım, Galatasaray’ı strese........

© Türkgün


Get it on Google Play