Teknik direktör İsmail Kartal için fırsat maçı oldu. Hem as oyuncularını dinlendirme fırsatı buldu, hem de kulübede bekleyen ve yeni transfer olan oyuncularının performanslarını gördü. Yeni transfer Bonucci’nin de partneri Oosterwolde’ye ısınmasını sağladı. Bonucci demişken, ağır diye eleştiriliyor ama nerede durması gerektiğini, ne zaman müdahale edeceğini, topu nasıl oyuna sokacağını biliyor tecrübeli futbolcu. Kesinlikle Fenerbahçe’nin arka tarafını toparlayacaktır. Ve Krunic. Ayağının tozu ile Adanaspor maçında sahne aldı. Sakin, mücadeleci, kendisini zora sokmayan, isabetli paslar dağıtan bir futbolcu görüntüsü sergiledi. Tabi onun da zamana ve takıma alışmaya ihtiyacı var.

Yenilerin yanı sıra Kartal’ın gözü yedek kulübesinden, 11’e gelenlerdeydi. Belki de bu maçtaki performanslarından sonra gidecek ya da kalacaklarla ilgili kararını verecek, tecrübeli hoca. King, Emre Mor, Mert Hakan Yandaş, Bartuğ, Batshuayi ve uzun süren sakatlık döneminden sonra takıma dönen Lincoln ismi konuşulan futbolcular. Lincoln hem ortaya koyduğu futbol, hem attığı ustalık kokan gol, hem de yaptığı asistle “Ben bu takımda oynarım” mesajı verdi. Batshuayi ve King’in takım performanslarını zaten biliyor, İsmail hoca. Özellikle Bashuayi, yakaladı mı, leblebi gibi atıyor. Ama dün ortaya koydukları oyunla Bartuğ, Mert Hakan Yandaş ve Emre Mor için forma artık uzak görünüyor.

Kupadaki Adanaspor maçı Fenerbahçe için antrenman maçı niteliğindeydi ve güle-oynaya tur geçildi. İsmail Kartal da bu maçta gidecek oyuncular ile ilgili fikir sahibi olmuştur diye düşünüyoruz.

QOSHE - İsmail hocanın karar maçı - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İsmail hocanın karar maçı

14 7
19.01.2024

Teknik direktör İsmail Kartal için fırsat maçı oldu. Hem as oyuncularını dinlendirme fırsatı buldu, hem de kulübede bekleyen ve yeni transfer olan oyuncularının performanslarını gördü. Yeni transfer Bonucci’nin de partneri Oosterwolde’ye ısınmasını sağladı. Bonucci demişken, ağır diye eleştiriliyor ama nerede durması gerektiğini, ne zaman müdahale edeceğini, topu nasıl oyuna sokacağını biliyor tecrübeli futbolcu. Kesinlikle Fenerbahçe’nin arka tarafını toparlayacaktır. Ve Krunic. Ayağının tozu ile Adanaspor maçında........

© Türkgün


Get it on Google Play