Fenerbahçe kapanan takımlara karşı sıkıntı yaşıyor. Uğraşıyor ama çözemiyor, ya da çözmekte zorlanıyor. Gaziantep FK’nın 5-4-1 düzeni de sarı lacivertli takımın işini zorlaştırdı. Tamam oyunun kontrolünü elinde tuttu, bol korner kullandı, pozisyonlar da buldu ama 81. dakikaya kadar değerlendiremedi İsmail Kartal’ın öğrencileri. Hatta penaltıyı bile direğe nişanladı, Dzeko. Fenerbahçe’de ciddi bir penaltı krizi var. 4. Atıştan da yararlanamadılar. Belki de İsmail Kartal’ın artık Tadic-Dzeko ikilisinden penaltı atışları için vaz geçme zamanı gelmiştir.

Aslında bu maç bağıra bağıra İrfan Can Kahveci’yi çağırdı durdu. Hem hırsı, hem tekniği, hem de şutları ile Cengiz’in yerine tercih edilmeliydi diye düşünüyoruz. Çünkü Cengiz sağ kanatta oynadığı zaman topu mutlaka sol ayağıyla almaya çalışınca, kendisini toparlayamıyor. Ama İsmail Kartal yine değişikliklerini 60’dan sonra yapmayı tercih etti. Nitekim Cengiz-İrfan Can değişikliği ve çift santrafora dönüşle, Fenerbahçe rakibi karşısında baskıyı arttırdı. Ve yazdığımız gibi İrfan Can Kahveci kafayla attığı golle skoru değiştirdi. Bu sezon hem oynadığı oyun, hem de attığı gollerle Fenerbahçe’de başrol oynuyor İrfan Can Kahveci. Yeni transfer Bonucci çok tecrübeli ama biraz ağır. İki idman ile sahaya çıktı, çok da sırıtmadı. Dünkü maçın bir diğer yıldızı da 3 önemli kurtuluşla kaleci Livakovic oldu.

QOSHE - İrfan Can ve Livakovic - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İrfan Can ve Livakovic

26 1
16.01.2024

Fenerbahçe kapanan takımlara karşı sıkıntı yaşıyor. Uğraşıyor ama çözemiyor, ya da çözmekte zorlanıyor. Gaziantep FK’nın 5-4-1 düzeni de sarı lacivertli takımın işini zorlaştırdı. Tamam oyunun kontrolünü elinde tuttu, bol korner kullandı, pozisyonlar da buldu ama 81. dakikaya kadar değerlendiremedi İsmail Kartal’ın öğrencileri. Hatta penaltıyı bile direğe nişanladı, Dzeko. Fenerbahçe’de ciddi bir penaltı krizi var. 4. Atıştan da yararlanamadılar. Belki de........

© Türkgün


Get it on Google Play