Hani bazen yazıyoruz, konuşuyoruz, eleştiriyoruz ya, İsmail Kartal’ı. Ayıp ediyoruz. Adam takımda öyle bir uyum sağlamış, öyle bir denge kurmuş ki, kurulmuş makina gibi Fenerbahçe. Ne itiraz eden var, ne küsen, ne de isyan eden. Kime görev verirse hazır, kimi sahaya sürerse görevini yapıyor. Gaziantep gibi zorlu deplasmanda kaleciden en uçtaki adama kadar 8 değişiklikle sahaya çıkmak, her babayiğidin harcı değil. Bakıyorsunuz, kaleci İrfan Can Eğribayat penaltı kurtarıyor, Bonucci ikinci golün yaratıcısı oluyor, Batshuayi de leblebi gibi gollerini atıyor. Sahada koşmayan, mücadele etmeyen futbolcu yoktu dün. Helal olsun Kartal’a.

Daha önce İsmail Kartal’ın stoperlerde tatlı bir sıkıntı yaşayacağını yazmıştık. Deneyimli teknik adam Bonucci-Serdar Aziz ikilisini de yarattı. Hatasız, sakin, uyum içerisinde oynadılar. İsmail eski formuna ulaştı. Hem defansta, hem hücumda var. Uzun süren sakatlıktan çıkan Zajc da, partnerine ayak uydurdu. Oosterwolde, gerçek yerine döndü, gereğini yaptı. Mert Hakan ise dinamo gibiydi ve ayrılacağı dedikodularına sahada cevap verdi. Mert Müldür, Osayi’yi hiç aratmadan devam ediyor. İrfan Can Kahveci için söyleyecek bir şey yok, klasını her maçta gösteriyor.

Fenerbahçe, İsmail Kartal yönetiminde hem ligde, hem de ZTK’da yoluna emin adımlarla ilerliyor. Avrupa maçlarında da, asları ve yedekleriyle takımı böyle hazır tutarsa, orada da yolu açık olur diye düşünüyoruz.

QOSHE - Helal olsun İsmail Kartal’a - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Helal olsun İsmail Kartal’a

8 1
09.02.2024

Hani bazen yazıyoruz, konuşuyoruz, eleştiriyoruz ya, İsmail Kartal’ı. Ayıp ediyoruz. Adam takımda öyle bir uyum sağlamış, öyle bir denge kurmuş ki, kurulmuş makina gibi Fenerbahçe. Ne itiraz eden var, ne küsen, ne de isyan eden. Kime görev verirse hazır, kimi sahaya sürerse görevini yapıyor. Gaziantep gibi zorlu deplasmanda kaleciden en uçtaki adama kadar 8 değişiklikle sahaya çıkmak, her babayiğidin harcı değil. Bakıyorsunuz, kaleci İrfan Can Eğribayat penaltı kurtarıyor,........

© Türkgün


Get it on Google Play