Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, İstanbulspor maçının ardından rakip takımın uyguladığı 5’li savunmanın kendilerine ters geldiğini anlatarak, Gaziantep FK karşısında da benzer bir kurgu ile karşılaşacaklarını öngörmüştü.

Rakibinin savunmadaki direncini hesaplayarak, etkiyi arttırmak için Icardi’yi santrfora, Barış Alper’i sağa, Kerem’i sola yerleştirmişti. Mertens her zaman olduğu gibi forvet arkası süpürücü ve yönlendiriciydi. Rakibinin savunma kurgusunu hesaplayan Buruk, konuk takımın duran top etkinliğini ve hızlı hücum çıkışlarını biraz da olsa göz ardı etmiş görünüyordu.

Bu göz ardı ediş iki tehlikeli pozisyonun ardından, bir korner golü olarak sonuç verdi. Akan oyunda son hareketi yapamayan Galatasaray’da iki duran top pozisyonunda iki direkten dönen top anssızlıktı.

Zaha’nın oyuna alınıp, sol tarafta pas bağlantısı olarak kullanılması Galatasaray’ın hem öndeki etkinliğini arttırdı hem de rakibin sağ taraftan öne çıkışının önünü kapattı. Oluşturulan baskı ile rakip adeta kalesine hapsetti. Gaziantep FK ancak, topu dışarıya çıktığı dönemlerde kalecisinin oyunu soğuttuğu sıralarda dinlenebildi.

Oyunun kilitlendiği anda ikinci forvet olarak oyuna giren Halil’in ceza alanı içini karıştırdığı pozisyonda Zaha skoru eşitledi.

Galibiyet için sağlı sollu yoğun baskı ile ablukasını arttıran Galatasaray, ceza alanı içinden çıkmadı. Ancak, şutlardaki telaş, direklerden dönen toplar, tribünlere iç sahadaki ilk kaybın kaygısını yüklerken, devreye Barış Alper çıktı. Sağ kanatta etkili görünmeyen genç futbolcu sol beke geçtiği maçta, skoru getiren isim oldu.

QOSHE - Galatasaray duvar deldi - Tayfun Özsoy
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Galatasaray duvar deldi

10 13
31.01.2024

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, İstanbulspor maçının ardından rakip takımın uyguladığı 5’li savunmanın kendilerine ters geldiğini anlatarak, Gaziantep FK karşısında da benzer bir kurgu ile karşılaşacaklarını öngörmüştü.

Rakibinin savunmadaki direncini hesaplayarak, etkiyi arttırmak için Icardi’yi santrfora, Barış Alper’i sağa, Kerem’i sola yerleştirmişti. Mertens her zaman olduğu gibi forvet arkası süpürücü ve yönlendiriciydi. Rakibinin savunma kurgusunu hesaplayan Buruk, konuk takımın duran top etkinliğini ve hızlı........

© Türkgün


Get it on Google Play