Bir tarafta lig sonuncusu, diğer tarafta sahasında hiç puan kaybetmeyen liderin takipçisi. İstanbulspor’u ağırlayan Galatasaray, hemen her rakibinin kendisine karşı uyguladığı ‘savunma duvarı’ ile karşılaştı. Rakip ceza alanına çok yaklaşamadan sürekli yan paslarla önde gedik açılmasını bekleyen sarı kırmızılılar, dirençli ve dikkatli savunmaya şut bile atamadı. İlk yarım saati kendi alanında bekleyerek geçiren konuk takım, ev sahibinin pas yapmaktan yorulduğu bir fırsatta öne çıktı. Kaleye gönderdiği ilk şut direkten döndü. İkincisinde golü buldu.

Gol ararken kalesinde gol gören Galatasaray, tüm kalabalığı ile saldırdı. Korner atışında geride nöbetçi bırakmayacak kadar oyundan kopan sarı kırmızılar tek kişilik kontratakta ikinci golü kalesinde gördü.

Eğer VAR uyarısı olmasa, pozisyonun başlangıcındaki el görülmeyecek, penaltı verilmeyecek ev sahibi iki farklı geri düşecekti. Farkı açacakken skorun beraberliği dönüşmesi İstanbulspor’un dengesini az da olsa bozdu.

Galatasaray’ın bu fırsattan yararlanacak hali olmayınca, daha çabuk toparlanan konuk takım yine az kişiyle atak yaparak, Muslera’yı zora soktu.

İkinci yarıya Icardi ile başlamanın dışında, oyuncu kaydırmalarıyla fabrika ayarlarına dönen Okan Buruk, Galatasaray’ın üzerindeki ataleti yok etmek istedi. İstenen oyun ortaya çıkmasa da Aktürkoğlu’nun serbest vuruş golü, ‘oynamayan’ takıma üç puanı getirdi.

QOSHE - Bu oyuna süper kazanç - Tayfun Özsoy
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu oyuna süper kazanç

10 18
27.01.2024

Bir tarafta lig sonuncusu, diğer tarafta sahasında hiç puan kaybetmeyen liderin takipçisi. İstanbulspor’u ağırlayan Galatasaray, hemen her rakibinin kendisine karşı uyguladığı ‘savunma duvarı’ ile karşılaştı. Rakip ceza alanına çok yaklaşamadan sürekli yan paslarla önde gedik açılmasını bekleyen sarı kırmızılılar, dirençli ve dikkatli savunmaya şut bile atamadı. İlk yarım saati kendi alanında bekleyerek geçiren konuk takım, ev sahibinin pas yapmaktan yorulduğu bir........

© Türkgün


Get it on Google Play