We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Muhalefet değil, yıkım ekibi

22 14 10
30.06.2020

CHP ve yancıları muhalefet etmeyi, sadece “istemezük” anlayışı ile sınırlandırıyor, ne olduğuna, ne getirdiğine bakmadan her şeye karşı çıkıp eleştiriyorlar. Bu kadarla da kalmıyor, bozmak, yıkmak, yok etmek için çabalıyor, bu uğurda terör örgütleri dâhil herkesle iş birliğine giriyorlar. Oysa muhalefetin çözüm üretmek gibi bir yükümlülüğü var.

Muhalefet olmak, her şeyi eleştirmek, akı kara, yalanı doğru göstermek, milletin beklentilerini, önceliklerini ve çıkarlarını bir kenara itip durumdan vazife çıkararak ortalığı birbirine katmak, siyasi rant elde edebilmek için ülkenin varlığını ve birliğini tehlikeye atmak değildir. Muhalefet aynı zamanda iktidara alternatif olmaktır. Bunun için de ülkeyi yücelteceğinizi, yükselteceğinizi, milletin birliğine, ülkenin bütünlüğüne sahip çıkacağınızı her halinizle, her sözünüzle vatandaşa hissettirmeniz gerekir. Çözüm üretmek, yapıcı olmak, doğru ve haklı olana onay verip desteklemek, yanlış gördüğünüzün nasıl düzeltileceğini, yetersizliğin nasıl ortadan kaldırılacağını da anlatmak ve inandırmak durumundasınız.

MHP HEP YAPICI OLDU

İktidarı oluşturan parti dışındaki siyasi oluşumların tamamı muhalefet olarak değerlendirilir. Bu şartlar içinde MHP’nin de bir muhalefet partisi olduğu söylenebilir. Türkiye’de yapıcı, yol gösteren, çözüm üreten, yanlışı engelleyen, doğruya onay verip destekleyen tek muhalefet partisinin MHP olduğunu, akıl ve vicdan sahibi herkes kabul edecektir. Özellikle ülkenin varlığı söz konusu olunca bütün siyasi hesapları bir kenara bırakıp, gerekirse bedel ödeyebileceğini defalarca dosta-düşmana göstermiştir. Nitekim, ülkemizin yaşadığı zor ve sıkıntılı dönemlerde elini değil, gövdesini taşın altına koyan partinin MHP olduğuna........

© Türkgün