We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Z kuşağını oyun konsolu vererek kandıramazsınız

2 38 0
14.07.2021

Z kuşağı olarak da geçen, bugün 20’lerinde olan nesle karşı siyasetçilerin ilgisi bir hayli arttı. Ancak bir problem var. Açıklamalara baktığımızda siyasetin bir kısmı gençleri sanki tüm gününü tiktok’ta geçiren ya da oyun oynayan işe yaramaz bir grup genç olarak görüyor.

Onunla da tiktok ile iletişim kurulabileceğini zannediyor, onunla iletişim kurmak için yalnızca twitch’te bir yayın yapmanın yeteceğini düşünüyor, ya da mutfakta börek yaparken görüntü vererek bu nesilleri etkileyeceğine inanıyor, netflix’te gençlerin izlediğini varsaydığı bir filmi izlediğini belirtiyor, oyun konsollarını gençlere indirimle vereceğini vadediyor.

Bu örnekler gençlerimizi biraz da aşağılamak değil mi? “Ben sizi bir oyun konsoluna satın alırım” demek değil mi? Z kuşağı, gerçekten kendini bir oyun konsoluna tav olacak bir nitelikte görüyor mu? Elbette hayır. Bunu düşünmek bile tam bir densizlik.

Siyasetin bir kısmında durum bu iken, diğer tarafta, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise duruşunu şu şekilde ifade ediyor.

“Biz kuşakları X, Y, Z kategorisiyle ele almıyor, bu şekilde analiz etmiyoruz. Çünkü bu ayrımın alfabenin diğer harflerine kadar ulaşacağını, buradan da bir sonuç çıkmayacağını düşünüyoruz. Milleti bir görüyor, adına Türk milleti diyoruz.”

“Biz gençlerimize baktığımızda Z kuşağı değil akıl, bilim, inanç, fedakârlık ve ‘Bir Türk dünyaya bedeldir’........

© Türkgün


Get it on Google Play