We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Terörle mücadelede kararlılık

5 11 1
31.05.2022

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği söz konusu olduğunda Türkiye’nin “terörle mücadele” vurgusu yapması ve bu ülkeleri bu konuda müttefikliğe yaraşır şekilde davranmaya çağırması, güney sınırımızın ötesindeki terör yuvaları dikkate alındığında daha kolay anlaşılabilir.

Türkiye’nin toprak bütünlüğüne kast eden ve on binlerce hayatın solmasına sebep olan PKK/PYD/YPG terörü ve Türk demokrasisine kast eden eli kanlı FETÖ başta olmak üzere, Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesi uzun zamandır sürüyor. Bu süreçte sözde müttefiklerden kayda değer dayanışma görmek bir yana, birçok ülkenin terör örgütlerine siyasi, ekonomik ve hatta askerî açıdan desteklediklerine şahitlik ettik. Suriye’de konuşlanan ve oradan Türkiye’ye tehdit oluşturan PKK/PYD örgütüne ABD’nin binlerce tır dolusu askerî malzeme gönderdiği herkesin aklında. ABD’nin Ukrayna-Rusya savaşı başladığında Ukrayna’ya gönderdiği destek bile o boyutta olmadı. Buradan hareketle, Suriye’de silahlandırılan terör örgütünün kime karşı silahlandırıldığını ve asıl hedefin ne olduğunu gözden kaçırmamak gerek.

Türkiye, uluslararası hukuktan kaynaklanan yetkilerini ve egemenlik haklarını kullanarak terör oluşumuna fırsat vermeyeceğini ilan etti. Fırat Kalkanı gibi sınır ötesinde gerçekleştirilen kapsamlı harekatlarla terör tarlalarını yerle bir etti. Afrin’den........

© Türkgün


Get it on Google Play