We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Babasından dayak yiyen çocukların yönettiği ülkede iki tokadın lafı mı olur!

2 5 3
01.03.2021

1 Mart 2021 Pazartesi

Babasından dayak yiyen çocukların yönettiği ülkede, bir acılı çiğ köfte dürümü yüzünden müşterisinden yumruk yiyen çocuk için kim adalet bekleyebilir ki?
Babasından dayak yiyen çocukların yönettiği ülkede, attığı bir tweet yüzünden 16 yaşındaki bir çocuk cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanırken; belki de aynı yaştaki bir başka çocuğa acılı bir çiğ köfte dürümü yüzünden yumruk atan eşek kadar bir herif serbest kalıyorsa, kim adalet bekleyebilir ki?
Babasından dayak yiyen çocukların yönettiği ülkede, eşinden, sevgilisinden, arkadaşından şiddet gören kadınların “N’olur serbest bırakmayın! Beni öldürecek” diye yalvardığı bir ülkede müşterisinden dayak yiyen o çocuk için kim adalet bekleyebilir ki?
Babasının ayağından tavana astığı çocukların yönettiği bir ülkede, bir parti genel başkanına yumruk atan inek hırsızları serbest kalırken; bir acılı çiğ köfte dürümü yüzünden kendisine dayak atan eşek kadar adama elini dahi kaldırmayan o çocuk için kim adalet bekleyebilir ki?
Babasından dayak yiyen çocukların yönettiği ülkede, atanmış bir kayyum rektörü protesto ettiği için bir genç kız tutuklanırken; Afyon’daki o çocuğun kafasına elindeki dürümü ‘nimet’ demeden fırlatan o eşek kadar herif elini kolunu sallayarak geziyorsa, kim adalet........

© Tele1


Get it on Google Play