We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BU VALİ TEBRİĞİ HAK EDİYOR

1 0 1
15.09.2021

BU VALİ TEBRİĞİ HAK EDİYOR

Hayatın akışını takip ettiğimizde bakıyoruz bazen bir insan, bir yönetici çıkıyor bulunduğu yerin kaderini değiştiriyor. Bu ancak vizyoner bir bakış açısıyla olabilecek bir durum. Aslında her insan bir cevher. Önemli olan o cevheri ortaya çıkartabilmektir. Ya da cevheri ortaya çıkartacak ortamı sağlamak gerekir.

Bakış açısı her şeyi değiştirmeye muktedirdir. Yeter ki değişimi gerçekleştirebilecek o bakış açısını yakalayabilelim. Bu yazımızda sizlere bakış açısının yansımasını gözlemlediğim bir yöneticiden, bir validen bahsedeceğim. Bahsetmeye çalıştığım vali Ege Bölgesi’nin tarih ve kültür dolu şirin ili Afyonkarahisar valisi Gökmen Çiçek. Gökmen vali İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında başarılı çalışmaları sonucunda geçen yıl Afyon ilimize vali olarak atandı. Yaklaşık 1 yıldan fazla bu ilimizde valilik görevi yapan Gökmen Çiçek şehre geldiği günden bu yana dur durak bilmeden geceli gündüzlü hummalı çalışmalarıyla hem göz doldurmuş hem de Afyon’un çehresini değiştirmiş. Tabir yerinde ise Afyon’a can gelmiş. Afyonlular valilerindeki bu hareketliliğe ayak uydurmakta zorlansalarda, şehrin kaderinin değişmesine çok mutlu olmuşlar. Şehirdeki değişimi gözle görebiliyorsunuz. Şahsen 14 yıldan bu yana bu şehre düzenli olarak gelip gidiyorum. Son bir yıldaki değişim hemen fark ediliyor. Şehre, şehrin kaderini değiştirecek bir elin değdiği çok belli.

Her yıl düzenli şekilde termal sulardan istifade etmek için geldiğim Afyon ilimize gelişim genelde zafer ayı olan Ağustos ayına denk gelmekte. 25 Ağustos da Milli Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı ve fikir temelleri Afyon’da ve Afyon’un Şuhut ilçesinde atılmıştır. Bu nedenle her yıl dönümünde bir takım anma programları burada yapılır. Bu seneki anma programı daha bir anlamlı ve coşkulu oldu tabi ki bu coşkunun mimarı yine Gökmen vali.

Gökmen Çiçek vali şehre geldiğinde ilk ele aldığı konulardan biri turizm olmuş. Aslında Afyon’da turizm değeri olan çok fazla materyal var. Bunların en başında dünya da eşi ve benzeri olmayan dört fonksiyonlu termal suları gelmektedir. Bunun dışında da bütün Avrupalıları da yakından ilgilendiren hatta onların ata vatanımız diye belledikleri Frigya yani Frig Vadisi var ki tam anlamıyla turizme kazandırıldığında özelde Afyon olmak üzere ülkemiz açısından çok ciddi turizm gelir kaynağı olabilecek bir ortam. Frig Vadisi........

© tarihistan.org


Get it on Google Play