We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İnanır, Oğuz, "Şako", Ferhangi, "muhalif"ler, İHD, Duran, Taştekin ve Aretha ablam

39 9 19
03.09.2021

Diğer

03 Eylül 2021

Biri çeyrek asır, biri halen Cihangir'de oturan 50 yıllık iki ünlü sinemacıyla bir kafede oturup pahalı votka içerken ne konuşursunuz?

Bildiniz, sinema ama çekimine benim de katıldığım bir film. Yer Dalaman, 1980 başları. Şerif Gören beni "Tomruk" filminin çekimine çağırdı çünkü o ara hâlâ sinema doktorası yapacağımı düşünüyordum. Başrollerde Kadir İnanır, Serpil Çakmaklı ve Selçuk Özer. Filmin görüntü yönetmeni ise şu sıralar 600'üncü bölümü yayınlacak "Arka Sokaklar"ın yönetmeni Orhan Oğuz. Sallar üzerinde oyuncular ve tomruklar, çok zor bir çekimdi ama ben gözlemci olduğumdan tehlikesizce heyecanlandım ve keyif aldım.

Hele film Antalya'da 3'üncülük ödülü ve de Orhan Oğuz görüntü Altın Portakal'ını kazanınca çok sevinmiştim.Tabii bu ara Karadeniz'deki selde tomruk deposunun yol açtığı felaketi de, doğal olarak, konuştuk ve kahroldu. Zaten konu da oradan açılmıştı. Bu arada unutmadan ekleyeyim magazinsever okurlarım için: Benim masraflarımı İnanır ya da Oğuz değil, yapımcı-yönetmen Şerif Gören çekti. Cihangir 21'deki pahalı votkaları kimin ısmarladığı kimseyi ilgilendirmez.

Bazen yeşil, bazen mor meçlerle dolaşan özgün ve özgür bir kadın, yani Prof. Dr Şahika Yüksel. Psikiyatr Yüksel,........

© T24


Get it on Google Play