We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hayat yine de sürüyor | Nihayet sinemadayım | Cumhuriyet muamması | Kebapçı istilası

57 9 1
06.08.2021

Diğer

06 Ağustos 2021

İngiliz hemşerilerimin dediği gibi, "misfortune never comes singly" yani, talihsizlik tek başına zuhur etmez. Buyrun size içinde bulunduğumuz haftanın Türkiye'si. Salgının saçtığı acılar yetmezmiş gibi memleketin en güzel yerleri günlerdir yanıyor, işsizlik ve enflasyon her geçen ay yeni rekorlar kırıyor, liyakatsız yöneticiler ya top çeviriyorlar ya da topu bize atıyorlar. Sanki hepimizi eve tıksalar ve söyledikleri her şeye inanmamızı sağlasalar işin içinden çıkacaklarını düşünüyorlar. Ama yağma yok!

* Kundura Sahne'nin Remote İstanbul etkinlikleri bu Cumartesi başlıyor. Ayrıntılar için linki tıklayın. Pişman olmayacaksınız.

Temmuz'da 16 gazeteci saldırıya uğradı. 49 gazeteci yargılandı.Bu bilgiler bianet'ten. Neredeyse eş zamanlı bir RTÜK tehditi çıkıyor karşıma: "Sürekli yanan yerleri göstermeyin." Aynı gün Faruk Bildirici Yeni Şafak eski GYY'si yeni köşecisi Karagül'ün yangınlar-CHP- PKK zırvasını gündeme getiriyor.

Ve yine aynı salı, Hürriyet'in İmam Hatipli'si yangın faciasından dolayı herkesin kahrolmasından "nifakçıları" sorumlu tutuyor. Yani eski ana akım yeni yandaş medya, iç paralayacak kadar kötü.

Bir ara akıllar başa geliyor diye düşündüğüm Cumhuriyet'te değişen bir şey olmuyor. Meğersem, sendika konusunda patron, Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'ya baskı yapmamış. Kimse yalan söylememiş. Koskoca gazete az kalsın bir "iletişim kazası"na kurban gidiyormuş.

Neyse ki şimdi her şey süt liman. Küçükkaya'nın beni mahcup etmesi üç gün........

© T24


Get it on Google Play