We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cihangir kaldırımlarından Göztepe Parkı'na | Dezenformatif "dış güç" BBC | Cumhuriyet'teki ciddi yol kazası

32 9 6194
28.05.2021

Diğer

28 Mayıs 2021

***

Hava sıcaklığı 24'lere dayanınca 'Upper Cihangir', Nişantaşılı, Kurtuluşlu hatta Modalıların saldırısına uğradı. Sadece onlar mı, 'Mid' ve 'Lower Cihangirliler' de 'Upper Cihangir'e sızma girişimlerini artırdılar.

Fanlarıma kanıt olarak sunduğum fotoğraftaki bazı noktaları vurgulamak isterim. Sınıfsal olarak taş çatlasa iki öz 'Upper Cihangirli' ünlü var. Cinsiyet olarak karedeki tek erkek Tuğrul the Gonzo. Çevrede dolaşan 60 minus iki üç heteronormatifin kareye girmesine izin verilmedi. Ageisme gelince, tek 65 plus benim, kızlar 50 ve 40 minus.

Tabii ki hepimiz al-götür yemek ve kahve için bir süreliğine kaldırımdayız. Bunu vurguluyorum çünkü hepimiz Süleyman Bey'den korkuyoruz.

Gerçekçi ol imkânsızı iste

"68'li ve Gazeteci" bir boomer olarak herhalde mayıs ayını dünyayı sarsan gençlik hareketlerini atlayarak geçireceğimi sanmadınız.

Biz Türkiye'de yavaş yavaş hızlanırken Parisli kardeşlerimiz neredeyse zirveye ulaşmışlardı bile. Bu simge fotoğrafı kullanmadan edemezdim.

* Susma Platformu'ndan konferans daveti: LGBTİ ’ların İfade Özgürlüğü ve Sansür. Linke tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

* Yeni Yaşam'ın 3. yılı için ben de mesaj gönderdim. Biçimsel olarak de olsa benim de katkılarım oldu.

* Mülkiyeliler Birliği'nden Edebiyat Buluşmaları: Kahraman Çayırlı ile söyleşi 29 Mayıs'ta saat 16.00'da.

Şimdi siz fanlarım benden ilk olarak, hafta başında Süleyman Soylu'nun yönetiminde, Habertürk TV'de sergilenen acıklı müsamereyle bulaşmamı bekliyorsunuz. Hayır, yanılıyorsunuz. Çünkü ilk, 50'li ve 60'lı yıllarda babam için aldığım ve benim de ondan sonra yıllarca aralıklarla almaya devam ettiğim Cumhuriyet gazetesine bulaşacağım. Gerçi bu da Süleyman Soylu kaynaklı ama benim derdim Cumhuriyet'teki meslektaşlarımla.

Peşinen söyleyeyim, dünkü (27 Mayıs Perşembe) yazısında Habertürk soru-cevabını adilane eleştiren Yazgülü Aldoğan kendi gazetesi hakkında tek imada bile bulunmamış. Fakat onu eleştirmeyeceğim. Çünkü hem her zaman kıskandığım iletişim doktorası var hem de pek sevdiğim çok eski bir çalışma arkadaşım. 80 öncesi AÜ SBF BYYO...

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Soylu hakkında çok ciddi iddialar saçtıkça, Soylu, Kürtlerden ve DHKP-C'lilerden sıkılmış olmalı ki, yönünü Cumhuriyet'e çevirdi. Olayı haber yapan Cumhuriyet'e doğru yanlış saydırdı.

Devlet meseleleri beni........

© T24


Get it on Google Play