«Nåde deg om du bor i en Alver-utkant»

Lesarbrev: Når lite skulle bli stort, skulle alt bli så bra. Robust, solid og gi muligheter for alle.

I det lange løp, tenker jeg fortsatt kommunesammenslåingen er rett, men må innrømme den har fått sine slagsider, som er svært så betenkelig. Det som skulle skape en «robust kommune», med evne til å «ta hele kommunen i bruk», har fått en uheldig dreining.

De siste årene har jeg utelukkende hørt politiske visjoner om å gjøre oss attraktive for nye innbyggere. Eksisterende innbyggere er det lite snakk om. Det blir som bedrifter som jager nye kunder, med gode tilbud, mens eksisterende kunder er de som betaler prisen. Nå er det selvsagt kommunedirektøren sin oppgave å utfordre politikerne, samt se etter løsninger for hvordan man kan drive effektivt og bra fremover. Og det trengs!

I dette bildet er sentralisering av sykehjem foreslått, og blandet mottatt. Dette utløser noen verdispørsmål, som er politisk interessante:

Hva er egentlig Alver kommune, og hva skal den bli?........

© Strilen