We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

George Floyd Eylemleri ‘False Flag’ mı?

10 5 0
04.06.2020

George Floyd, 25 Mayıs’ta ABD’nin Minneapolis bölgesinde polis memuru Derek Chauvin tarafından öldürüldü.

George Floyd’un feci bir şekilde öldürülmesinin ardından başta Birleşik Devletler olmak üzere, Fransa, İrlanda, Yeni Zelanda, İrlanda, Hollanda gibi ülkelerde ırkçılık karşıtı eylemler düzenlenmeye başladı. Eylemler halen sürerken, Birleşik Devletler’de durum diğer ülkelerden farklı olarak polis karşıtlığı ve vandalizme dönüştü.

Söz gelimi Victoria Secret mağazası yağmalamanın ya da polisleri şiddet dolayısıyla eleştirip, polislere şiddet uygulamanın “makul kabul edildiği” bir süreç yaşanıyor. Makul kabul edildi diyorum çünkü Trump karşıtlarının bu konuda pek bir endişesi yok gibi görünüyor. Oysa ki George’un kardeşi de vandalizme karşı olduklarını söylemişti.

Dünya tarihinde bugüne kadar iktidarlar devamlı olarak silahlı üstünlük sağladıktan sonra halk gözünde yasaları uygulama meşruluğu kazanmışlardır. Bunu belirli coğrafyalarda tutunamayan devletler ve milletlerin geride pek hatırı sayılır eserler bırakamamasından anlamak mümkündür. Demokrasinin beşiği olarak kabul edilen ABD’de sokağa çıkma yasakları da bunun bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Trump göstericileri, göstericiler ve muhalefet Trump yönetimini suçluyor. Oysa ki durumu en ağır şekilde eleştiren eski başkan Obama döneminde de benzer vakalar yaşanmıştı. Eric........

© Stratejik Ortak