We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kirli tezgahta rol alan kuklalar!

16 0 0
15.01.2019

25 Aralık 2018 günü İsrail istihbarat sitesi olan DEBKA’da yayınlanan rapor,BAE ve Mısırlı subayların Münbiç’e istikşafi bir ziyarette bulunduklarını ve çekilecek ABD askerlerinin yerini alma hazırlığı yaptıklarını haber veriyor!

Aynı rapor bir yandan da Beyaz Saray’ın Veliaht Muhamed b. Zayed ve Sisi ile çekilen ABD askerlerinin yerine Mısır ve BAE askerlerinin yerleştirilmesiyle ilgili görüşmeler yaptığını, Beşşar Esed’in de buna onay verdiğini aktarıyor.

Arap ülkelerinin son zamanlardaEsed’e meşruiyet kazandırma yarışı da hatırlanacak olursa tezgah biraz daha netleşmiş oluyor.

***

Bir başka haber de Londra merkezli Middle East Eye kaynaklı. Buna göre İsrail, Mısır, BAE ve Suudi Arabistan'ın istihbarat şefleri Türkiye'yi hedef alan gizli bir toplantı yaptı. Bu habere göre bir Körfez ülkesindeki toplantıdaİran ve Türkiye'nin bölgedeki etkinliğini kırma kararı alındı. Mossad Başkanı Cohen “İran'ın gücü kırılgan, gerçek tehdit Türkiye'den geliyor” dedi.

***

Medyaya sızan bu haberler aslında müttefikimiz görünen ABD dâhil, bölgedeki emperyal güçlerin kuklası Arap yönetimlerinin asıl hedeflerinin DAİŞ veya iddia ettikleri gibi İran........

© Star