We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çocuğun etkinliğine eşlik etmek olumlu anı oluşturuyor

19 0 0
21.01.2019

Çocuklar kendileri için özel olan durumlarda anne babalarının yanında olmasını beklerler. Bu özel anlarda anne babalar yanlarında olursa olumlu anılar oluşurken; anne baba yanlarında olmazsa psikolojik travma yaşayabilirler. Size bugün hem olumlu hem de travmatik anı örnekleri vereceğim. Önce olumlu örneklerden başlayayım.

“6 yaşındayken anaokulu mezuniyetinde bale gösterisi yapmıştık. Gösteri için tam üç ay hazırlanmıştık. Bale gösterisinde tam en ortadaydım. Babam gösterinin olduğu gün menüsküs ameliyatı geçirmişti ama yine de annemle birlikte gelmişlerdi. Gösteri kusursuz tamamladım. Kendimi kanıtlamak beni çok iyi hissettirmişti. Sanırım bu hissi ilk hissettiğim zaman buydu. Hem de babamın ameliyattan çıkıp koltuk değnekleriyle beni izlemeye gelmesine çok sevinmiştim.”

“Birinci sınıftaki öğretmenim ablamın da öğretmeniydi. Öğretmenim hem beni hem de ablamı çok seviyordu. Sınıfın duvarında asılı bir elma ağacı resmi vardı. Öğretmenimiz okumayı öğrenenin elmasını kırmızıya boyayacaktı. Ben sınıfın ilk öğreneni olmuştum. Öğretmenimizin elmamı........

© Star