We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Anne ve babanın yıkıcı kavgaları arasında kalan çocuklar

29 0 0
05.01.2019

Kişilerin ruh sağlığını belirleyen en önemli unsurlardan biri nasıl bir evde büyüdükleri mutlu bir ev ortamı çocukların ruhsal olarak gelişimine ve serpilmesine sebep olurken; Evde sürekli bir kavga, huzursuzluk ve duygusal yüklerle dolu olması çocukların zihninin bölünmesine sebep oluyor. Bugün size ev ortamındaki kavgadan dolayı hasar görmüş, zihinleri bölünmüş kişilerin öykülerini anlatacağım.

***

“Annem ve babam bitmek tükenmek bilmeyen kavgalar ederdi. Üstelik bu kavgalar gözümüzün önünde olurdu. Çocuk halimle “anne baba niye kavga ediyorsunuz? Deyip dururdum. Annem veya babam haklı olduklarını bana anlatmaya çalışır, bir nevi taraf olmaya veya hakem olmaya iterlerdi. Sanki anne babamın kavgalarını bitirme sorumluluğum varmış gibi düşünürdüm. Evdeki bu kavga ortamının ruh halimi belirleyen temel mesele olduğunu düşünüyorum. Bir tarafım huzursuz. Her an bir yerden kavga patlayacak gibi tedirginlik içinde.”

“Annem babam hiç anlaşamazdı, Evde hep bir itiş kalkış vardı. Yirmi yıldır içinde bir sıkıntı hissediyorum. Boğulacak gibi oluyorum.........

© Star