We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye'ye rağmen bir şey yapamayacağını anlamayanların sonu...

14 0 0
10.10.2019

Günlerdir “eli kulağında” diyorduk, dün itibariyle Barış Pınarı Harekatı Başkomutan’ın emriyle başlamış oldu. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’ndan sonra her ikisinden de daha büyük ve kritik bir alanda yürütülecek Suriye sahasındaki bu üçüncü harekat.

Belki de Kıbrıs Barış Harekatı’ndan bile daha kapsamlı bir harekat bu. Türkiye şakası olmadığını bir kez daha dost ve düşmanlarına göstermiş oldu. Askerimizi ve siyasi iradeyi Allah muvaffak etsin. Dualarımız onlarla.

Türkiye bu operasyonu, uluslararası hukukun, BMGK’nın ve Adana Mutabakatı'nın kendisine verdiği hakla yapıyor. Suriye rejimi, kendi topraklarından Türkiye'ye yönelen terör tehdidi için bir şey yapmıyor ya da yapamıyorsa, Türkiye bu tehdidi bertaraf etmek hakkına sahiptir. Mesele bu kadar net yani.

Operasyonun üç hedefi var, evvela sınırındaki terör koridorunu yok etmek ve burayı güvenli bölge haline getirmek. Diğer Türkiye'ye göç etmek durumunda kalmış 4 milyona yakın kişinin önemli bir kısmının ülkelerine geri dönmeleri için uygun ortam oluşturmak. Ve tabii ki Suriye'nin toprak bütünlüğünü temin etmek. YPG ve DEAŞ’la mücadele sadece Türkiye’nin güvenliği değil Suriye’nin........

© Star