We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP adayı gözlerini belertirken...

28 0 0
22.05.2019

Önceki akşam CHP'nin İstanbul adayı CNN ekranlarında soruları cevapladı. Sorular biraz zor yerden gelince 31 Mart'a kadar "sevgi dolu başkan adayı" imajıyla kazasız belasız gelen İmamoğlu muvazeneyi kaybetti. Seçimlerin sayımı sırasında oy çalındığı tescillenince başlamıştı zaten asabileşmeye.

İyi organize edilmiş bir işti hakikaten. Ortaya çıkabileceği hiç hesap edilmemişti belli ki. Herkesin gözü önünde (bizzat İmamoğlu'nun açıklamalarını takip ederek bile bu gerçeği görebiliyorsunuz) sadece yüzde 10'u yeniden sayıldığı halde Binali Yıldırım ve CHP adayı arasındaki fark 29 binlerden 14 binlere geriledi. Doğal olarak buna karşı mantıklı bir yalan üretmek mümkün olmadı. Oyların tamamı yeniden sayılsın teklifine de itiraz ettiler. Unutmadan, akşamki programda İmamoğlu oyların tamamının sayılmasına itiraz eden kendileri değilmiş gibi bunu da inkar etti. Bu soruya da sinirlendi. Hiç utanmadı fakat yüzü de kızarmadı.

***

Oy hırsızlığının yeniden sayımla telafisi mümkün olmayınca AK Parti olağanüstü itiraz yoluna gitti. YSK da nihai olarak seçimin yenilenmesi kararı verdi. İşte bundan sonra CHP'nin adayında şiraze büsbütün kaydı.

........

© Star