We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Babalık annelikten daha mı az önemli?

12 0 0
22.11.2018

Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı “Aile hayatına yönelik bazı politikaları yanlış buluyorum. İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak bakan, başkan, başarılı bir iş kadını olmaktan elzemdir, seçimde kadınlara oy vermeyeceğim” demiş. Olabilir, her görüşü aynı oranda değerli bulmasak da görüştür son tahlilde. Peşinen belirtelim burada konu ettiğimiz şey yukarıda alıntıladığımız sözlerin sahibi değil, bu cümlede ifadesini bulan genel yaklaşım biçimidir.

Yazdıklarımız ancak bu çerçevede okunmalıdır. Ayrıca profesörün sözlerini efendice eleştirmek mümkünken işi hakarete vardırmak -ki bu fırsatı kaçırmayanlar tahmin edileceği gibi hakaretlerini profesörün muhafazakar kimliği üzerinden ağırlaştırmayı ihmal etmemiştir- kendine yakışanı karşı tarafa yansıtmak olur.

***

Gelelim, anneliği ve ev hanımlığını ön planda tutarak kadını kendince 'kutsayarak' taltif eden ve ağzınızı açtığınız anda sizi anneliği ve ev hanımlığını tahfif etmekle itham eden bu yaklaşımın üstünü örttüğü şeylere.

Evvela iyi bir çocuk yetiştirmek sadece annenin vazifesi değildir. Allah........

© Star