We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kadının adı ve yasakçıların çaresizliği

21 17 9
30.06.2020

Bir süredir karşı ittifak bloğunun kadın/eş ve aile değerleri üzerinden yürüttüğü yeni stratejiyi takip ediyor ve bu köşede analiz ediyorum.

Örtülü, ikili bir siyaset yürütüyor muhalefet.

Her alanda HDP’lileşen CHP, 2010’dan bu yana kadın konusunda da kendine ait olmayan bir yere dayamış vaziyette sırtını. Halkın değerlerine, evrensel kavramlara ve kabullere itibar ediyormuş gibi görünürken altta başka gayeler peşinde.

Bir yandan AK Parti’de siyaset yapan kadınları ve siyasetçilerin eşlerini taciz ederek yalan ve çarpıtmalarla yormak yıldırmak ve savunma pozisyonuna itmek istiyorlar.

Öte yandan içerik bomboş da olsa söylem üstünlüğünü ele geçirmek ve kara sicillerini, kirli ittifaklarını örtmek derdindeler.

Neyi kast ettiğimi geçen haftalarda yazdığım iki yazıyı okuyanlar anlayacaktır.

AK Parti ile AK Parti’yi var ve hakim kılan geniş toplum kesimleri yasakçı/vesayetçi düzenle hala mücadele içinde. Öfke duymadan, şiddet üretmeden... Hukukun ve demokrasinin içinde kalarak…

Bu sayede Türkiye’de kadınlar artık ayrımsız biçimde milletvekili, grup başkan vekili, bakan oluyor. Subay oluyor, pilot oluyor, polis oluyor, başsavcı oluyor. Uçak yapıyor mesela!

Böyle olduğu için acayip bozuluyor dünün yasakçıları. Mecliste, TV’lerde, orada burada konu ne zaman açılsa görüyoruz, suratları kararıyor.

Saçla kılla uğraşmanın ayıplandığı bir........

© Star