We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sinema yönetmeliği yürürlüğe girdi: Filmler sinema ile diğer platformlarda eş zamanlı gösterilmeyecek

2 16 0
22.10.2019

“Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikte sinema sektörü için birçok önemli düzenleme yer alıyor.

© Fotoğraf : Kültür ve Turizm Bakanlığı

'Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan gibi isimler boykota gidiyor' iddiası: Filmlerini vizyona sokmayabilirler

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre; yapılan düzenleme ile sinema salonu işletmecilerinin sinema salonlarına, gösterilen filmlere ve sinema biletlerine ilişkin bilgileri Bakanlığa iletmeleri zorunlu hale getirildi. Bakanlık tarafından hazırlanan ve ülke genelinde satılan tüm bilet bilgilerinin eş zamanlı olarak toplandığı uygulama sektör paydaşlarının kullanımına açılacak.

Bakanlık; bu sayede bilgi paylaşımı hususunda şeffaflık sağlanırken paydaşların güvenilir bir ortamda faaliyetlerini sürdürmelerine katkı sağlanacağını, ayrıca elde edilen istatistiklerin sektörel raporlamalarda ve gelecek öngörülerinde kullanılacağını, sektörel planlamada önemli bir kaynak olacağını bildirdi.

REKLAM SÜRELERİ 10 DAKİKA İLİ SINIRLANDIRILIYOR

Yönetmelikle sinemalarda reklam süreleri 10 dakika ile sınırlandırılıyor. Ayrıca sinema seyircisinin sinemaya gitme tercihlerini etkileyen ve filmlerin tanıtımına imkân sağlayan fragmanların film öncesinde en az 3 dakika gösterimi zorunlu hale getiriliyor.

MISIR SAVAŞLARINA ÖNLEM

© Fotoğraf : Youtube

Mars Cinema Group ile yapımcılar arasındaki krizin bedeli: 10 günlük kayıp 20 milyon TL

Sinema salonu işletmecileri ile yapımcılar arasında krize sebep olan,........

© Sputnik Türkiye