We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Göbekli Tepe üç günlüğüne St. Petersburg’a gidiyor

2 4 0
14.11.2019

Rusya’da bugün 8. St. Petersburg Uluslararası Kültür Festivali başladı. Üç gün sürecek forumun ziyaretçileri için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile St. Petersburg Devlet Üniversitesi (SPBGU) tarafından Türkiye’ye yönelik özel bir program hazırlandı. Program çerçevesinde ziyaretçiler sergiler, konferanslar ve panellere katılabilecek.

Bugün SPBGU’da ‘Rus ve Türk edebiyatında İstanbul’ başlıklı bir konferans düzenlenecek. Yazarlar ve filologların katılacağı forumda yazar İskender Pala ve Selçuk Üniversitesi’nden Rusya Kültürü ve Edebiyatı Anabilim Dalı’ndan Profesör Hüseyin Kandemir yer alacak.

Konferansta Rusya tarafından da eserleri birçok dile çevrilen yazar İlya Boyaşov, SPBGU Çağdaş Türkiye Araştırmaları Merkezi Müdürü, çevirmen Apollinariya Avrutina katılım gösterecek.

Forum ve forum kapsamındaki Türkiye programı ile ilgili Sputnik’e konuşan Avrutina, “Bu yıl Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan meslektaş ve dostlarımız forumun Türkiye özel programının organizasyonunda yer almak istediklerini........

© Sputnik Türkiye