We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ABD'li Senatör Graham'a Hulusi Akar şakası: Türkiye karşıtı eylemlerden Trump sorumlu

3 4 0
11.10.2019

'Lexus ve Vovan' olarak bilinen Rus komedyenlerin, Türkiye'ye yönelik sert eleştirileriyle gündeme gelen ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham'ı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar diye arayarak işlettikleri ortaya çıktı.

© AP Photo / Charlie Neibergall

Rus komedyenlerden ABD'li Senatör Graham'a 'Hulusi Akar' şakası

Sputnik, Graham'ı işleten komedyenlerden Stolyarov ile konuştu.

Neden Graham'ı seçtiklerini ve onunla neler konuşabildiklerini anlatan Stolyarov, "Temmuz sonunda S-400 tedariki ve ABD'nin kaygıları sonucunda ortaya çıkan durum ilgimizi çekti. Özellikle Graham, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 almaması konusunda sert sözler kullandı ve üstelik ABD Başkanı adına konuştuğunu söyledi. Bu nedenle, Hulusi Akar adına Graham'ın Türk yönetimine hangi koşullar sunmak istediğini, bunun Türk hükümetine yönelik gerçek bir baskı veya hafif bir oyun olup olmadığını öğrenmeye karar verdik" dedi.

‘ABD'Lİ ŞİRKETLER İÇİN CİDDİ KAYIP TEHDİDİ OLUŞTURACAK’

Stolyarov, ABD'nin Türkiye'ye S-400 sevkiyatına bu kadar sert karşı çıkması arasındaki asıl nedeni duymak istediklerini belirterek, "Çok önemli bir yanıt aldık: Türkiye S-400'leri kurarsa, diğer ülkeler de almak isteyecek. Yani Türkiye diğer ülkelere kötü örnek olacak ve bu da, ABD'li şirketler için ciddi........

© Sputnik Türkiye