We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sevim: Borçlanmaya ve Batı’nın çıkarlarına göre davranmaya devam edemeyiz

3 4 0
24.10.2019

© AA / Esra Hacıoğlu

Karamollaoğlu: Saadet Partisi belki şu an yeterli oy almadı ama özgül ağırlığı en yüksek partidir

Saadet Partisi'nin (SP) 3 Kasım Pazar günü Ankara'da gerçekleştirilecek olan 7'nci Olağan Büyük Kongresi öncesi, Milli Görüş Hareketi’nin önde gelen isimlerinden Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Sputnik’in sorularını yanıtladı. Partisinin önündeki kongreyle birlikte Türkiye’nin sorun ve çözümlerinde söz sahibi olacak isimleri belirleyeceklerini ifade eden Sevim “Türkiye, bugün içerisinde bulunduğu sıkıntılı süreçten kurtulmak istiyorsa bu işin çözümü Milli Görüş ve onun tek temsilcisi olan Saadet Partisi’dir. Biz Türkiye’de yeni bir dönemin başlamasını ümit ediyoruz. Bize oy vermemiş olanlar bile bizim özgül ağırlığımızın aldığımız oy oranından daha fazla olduğunu söylüyor. Particilik yapan kesimler hariç Temel Bey’in söylemleri toplumun pek çok kesiminde karşılık buldu. Önümüzde bir kongre var. Orada Türkiye’nin gerçek problemleri ve bunların olası çözümleri belirlenecek. Kadrolarımızdaki yenilenme de bu sürece katkı sağlayacak. Biz o kongrede, Türkiye’nin sorunlarını kimlerle çözeceğimizi belirleyeceğiz” diye konuştu.

‘BORÇLA İDARE EDİLİR HALE GELDİK, BUNU BİZ DEĞİŞTİRECEĞİZ’

Türkiye’nin borçla idare edilen bir ülke haline geldiğini söyleyen Sevim “Biz kendi öz kaynaklarımızla bütün ihtiyaçlarımızın karşılanabileceğine inanıyoruz. Milli Görüş olarak, geçmişte bunu belediyeler yoluyla yaptık. Borçlu şekilde devraldığımız belediyeleri, borçsuz devrettik. Türkiye’nin yeterli kaynağı var. Ancak yolsuzlukluk ve israf, borç almadan çözüm üretmenin önüne geçiyor. 1 liraya yapılacak iş 10 liraya yapılıyor. Kaynaklar israf ediliyor. Köprüler, tüneller ve hastaneler için belli bir doluluk veya araç geçiş taahhütleri veriliyor. Bu doluluk oranına ulaşmadığınızda devletin kasasından para çıkıyor. Bu dünyanın hiçbir yerinde matematik bilen birinin kabul edebileceği bir şey değil” diye konuştu.

‘TARIM VE HAYVANCILIĞA YÖNELECEĞİZ, ÜRETMEMEYİ DEĞİL ÜRETİMİ TEŞVİK EDECEĞİZ’

© AA /

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sevim: Cübbeli kardeşim bilmiyor mu?

SP İstanbul İl Başkanı Sevim, üretim ekonomisinin önemine işaret ederek “Bugün tarım ve hayvancılığın teşvik edilmesi gerekirken, insanlar üretmemeye teşvik ediliyorlar. Karadeniz’de biçilecek çay miktarına bile üst sınır kotası koymuşlar. Çayların ziyan olması göze alınıyor. Hakeza şeker pancarı. Şeker pancarının üretimine kota koyup yurtdışından şeker ithal ediyoruz. İnsan sağlığına yüzde 100 zararlı nişasta bazlı şeker üreticilerine neredeyse sonsuz imkanlar sunuluyor. Biz........

© Sputnik Türkiye