We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Rusya Merkez Federal Bölge Yatırım Konseyi İstanbul’da: Amaç Rus-Türk ticaret hacmini tırmandırmak

3 21 0
26.10.2019

İstanbul, Türkiye ile Rusya arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmeyi amaçlayan önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Rusya Merkez Federal Bölgesi Yatırım Konseyi, Görev Holding’in davetiyle “Russian Road Show” isimli etkinlik çerçevesinde Ankara ve İzmir’in ardından İstanbul’da toplantı gerçekleştiriyor.

‘TÜRK VE RUS ŞİRKETLERİ ARASINDA YATIRIM İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANACAK’

© Fotoğraf : İstoki Festivali

Antalya’daki İstoki 2. Uluslararası Rus-Türk Dostluğu Festivali’nden renkli kareler9

12 sektörde 200’ün üzerinde projenin tartışıldığı toplantılara ev sahipliği yapan Görev Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tugay Şen “Bu toplantıları organize ederken, Merkez Rusya Federal Bölge Konseyi ile Rusya Merkez Federal Bölgesi dahilindeki 18 oblastın yatırım imkanlarını, Türk sanayicilerine, yatırımcılarına sundukları olanakları, fırsatları sunmayı amaçladık. Ankara ve İzmir’de gerçekleştirdiğimiz toplantıların ardından çalışmaya başlayacağımız konular olgunlaşmaya başladı. Bugünkü toplantımızda Merkez Rusya Yatırım Konseyi’nin firması olan Key Partner firmasıyla Görev Holding arasında merkez federal bölgeye yönelik yatırımların geliştirilmesi amacıyla bir işbirliği sözleşmesi imzalanacak” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN AVRASYA ÜLKELERİYLE EKONOMİK İLİŞKİ GELİŞTİRMESİNİ GÖREV EDİNDİK’

© Sputnik / Elif Sudagezer

Türkiye-Kırım Ekonomi Forumu başladı: Amaç 100 milyar dolarlık Türk-Rus ticaret hedefine katkı sağlamak

Türkiye’de çözümün üretmek olduğuna işaret eden Şen “Üretim atılımının tek çıkış yolunun bu olduğu açıktır. Türkiye-Rusya ilişkilerinin de özellikle son dönemlerde stratejik bir düzeye geldiğini, güvenlik ve siyasal boyutta bu noktaya geldiğini izliyoruz. Görev Holding olarak bu stratejik işbirliğinin ekonomik boyutunun da hayata geçmesi amacıyla, Türkiye’nin Avrasya ülkeleriyle olan ekonomik ilişkisini geliştirmesini kendimize görev edinmiş bulunuyoruz. Daha önce yapılan buna benzer toplantılara en büyük eleştiri, işin toplantılarla kalmasıydı. Ama biz bunu sadece toplantı organizasyonlarıyla sınırlı tutmayacağız, devamında Görev Holding ve Merkez Rusya Yatırım Konseyi olarak bu toplantıdan çıkan sonuçları hayata geçirilmesi için çaba göstereceğiz” diye ekledi.

‘TÜRK-RUS........

© Sputnik Türkiye