We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Rus Filmleri Haftası başladı: Türk ve Rus liderlerinin iyi ilişkilerinin kültür-sanat alanındaki etkisi artarak sürecek

4 6 0
17.10.2019

© Sputnik / Burcu Okutan

‘İstanbul-St. Petersburg: Suya Yansıyan Tarih’ sergisi açıldı

Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı, iki ülke arasındaki kültürel etkileşimi ve diyalogu artırmayı hedefleyen önemli etkinlikler devam ediyor. Bu etkinliklerden en sonuncusu, Rusya Federasyonu Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle ve Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu, Interfest (интерфест), Kadıköy Sineması ile Grand Pera Cinemo’nun işbirliğiyle gerçekleşen İstanbul Rus Filmleri Haftası oldu. Toplam 7 uzun metrajlı filmin gösterileceği bu özel hafta, mutluluğu konu alan Rus yapımı kısa filmlerden oluşan ‘Mutluluk bu' (счастье) isimli filmiyle açıldı.

Rus Filmleri Haftası, Çarşamba akşamı Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Interfest Genel Müdürü Gregory Podzemelniy’in açılış konuşmalarıyla başladı.

BAŞKONSOLOS BURAVOV: FESTİVAL MODERN RUS SİNEMASINDAN ÖNEMLİ BİR KESİT SUNACAK

Başkonsolos Buravov, açılışta yaptığı konuşmasında “Rus filmleri, halihazırda arzu ettiğimiz sıklıkta gösterilmiyor. Fakat Rus Filmleri Haftası gibi özel etkinlikler, bu durumu değiştirmemizde önemli rol oynayacaktır. Bu........

© Sputnik Türkiye