We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İyi ki Yapmışım belgeselini kimler izlemeli?

61 23 69
08.08.2021

Memleketin, ünlü ikilisi ‘Zeki-Metin'in Metin'i, milyonların çok sevdiği, sayıp sözüne güvendiği bir isim Metin Akpınar… Kendisine duyulan bitmeyecek sevgi karşısında, “60 yılımı bu toplumun mutluluğu için harcadım, bunun hediyesi” diyen duayen sanatçımızın yaşamı belgesel oldu. İyi ki Yapmışım… Aslında sadece Metin Akpınar'ın değil, bir dönemin belgeseli.

Selçuk Metin'in yönettiği, Zeynep Miraç'ın senaryosunu yazdığı belgeseli ünlü sanatçımız Tilbe Saran seslendiriyor. Nevra Serezli'den Cihat Tamer'e, Demet Akbağ'dan Perran Kutman'a, Kandemir Konduk'tan Ferhan Şensoy'a kadar sayısız ve eşi bulunmaz sanatçımız belgesele katkı veriyor. Metin Akpınar'ı, Devekuşu Kabare'yi, o dönem yaşanan olağanüstü ve ilk kez duyduğumuz anıları paylaşıyorlar.

İyi ki Yapmışım'ı izledim ben de… İyi ki yapmışım, çok şeyler öğrendim.

Acı acı gülümsedim, hüzünlendim anlatılanlar karşısında, kahkaha ile güldüm sahnede olup bitenlere, rahmetli Zeki Alasya'nın bulunmaz çocuksu yanlarını özledim, Zeki Müren'in baş köşede oturup, ayak sallamalı espriler uzayınca, “eee” diyerek isyan edişini, milletin yabancı yazarların oyunlarına ilgi göstermemesi üzerine tiyatronun batma tehlikesi atlatmasını, Metin Akpınar'ın daha lise yıllarında çok sevdiği kızı kaçırıp evlenmelerini, kabare tiyatrosunun memlekete girişini ve yükselişini, Zeki-Metin'in kendi başlarına uçmaya başlamalarını, Yeşilçam maceralarını, Metin Akpınar'ın sabahlara dek süren sofra buluşmalarını, ‘dörtte üç' doktor olduğunu, hasta arkadaşlarına doğru tanı koymasını, iğne yapmasını, mahalle kabadayısı........

© Sözcü


Get it on Google Play