We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İşte o zaman birlikte Amin deriz duanıza

43 27 23
08.09.2021

Saray'da yapılan, Suyun Gücü Milletle Buluşuyor Toplu Açılış Töreni'nde Cumhurbaşkanı'nın konuşmasının ardından Diyanet İşleri başkanı dua etti.

Taksim Camii açılışında Cumhurbaşkanı'nın konuşmasının ardından Diyanet İşleri başkanı dua etti.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı subay ve astsubay öğrencileri mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı'nın konuşmasının ardından Diyanet İşleri başkanı dua etti.

Ege Üniversitesi yerleşkesinde yapılan Bilal Saygılı Camii'nin açılışında Cumhurbaşkanı'nın konuşmasının ardından Diyanet İşleri başkanı dua etti.
08
Almanya'nın Köln kentinde DİTİP camisinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı'ndan sonra Diyanet İşleri başkanı dua etti.

Adli yıl ve Yargıtay yeni hizmet binasının açılış töreninde Cumhurbaşkanı konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Diyanet İşleri başkanı dua etti…

Herkes tartıştı. Kimi eleştirdi. Kimi, eleştirenler için ‘din düşmanı' falan dedi. Ama, görüldüğü gibi Cumhurbaşkanı nereye giderse orada dua etmesi gayet normal hale gelmişti Diyanet işleri başkanının. Yeni bir şey değildi yani!

***
Adli yıl açılışından sonra bu kez İmam Hatipliler Kurultayı'nda konuştu Diyanet İşleri başkanı, dua etmesini eleştirenlere sinirlenip, yanıt verdi: “Adaletsiz İslam olur mu? İnanç, sokakta olmasın insanın içinde olsun, insanla Allah arasında olsun, evine, ticaretine, siyasetine, adaletine, yargısına yansımasın… Görüyorsunuz ortalığı ayağa kaldırıyorlar. İnançtan ayıklansın istiyorlar oraları adeta…”

Daha önce ettiği dualara benzemiyordu bu sözleri, burası değişik ve yeniydi işte!

Uzmanlık alanı, Dinler Tarihi olan Prof. Dr. Ali Erbaş'ın eleştirilerden çok canı sıkılmıştı anlaşılan,........

© Sözcü


Get it on Google Play