We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İfhamu men la yefhem…

56 19 33
16.09.2021

Cumhurbaşkanı, pazartesi günü Şişecam Polatlı yeni üretim hattının açılışında konuştu: “Rivayet olur ki Hazreti İsa'ya ‘Ölüyü diriltmekten daha zor ne olabilir' diye sormuşlar. Hazreti İsa da, ‘İfhamu men la yefhem' yani ‘Anlamayana anlatmak' diye cevap vermiş” dedi. Her konuya ve siyasete ‘at gözlüğü' ile bakanların memleketteki ‘yükselen şeyleri' görmediklerini söyledi!

Erdoğan, salı günü bu kez Saray'da işçilerle bir araya geldi. “Hayata İETT'de işçi olarak başladım, belediye başkanlığı, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı makamlarına gelmiş bir kardeşinizim” diyerek sözü işçi, memur ve emekli maaşlarını nerelere çıkardıklarına getirip, “Milli gelirimiz ‘Türk Lirası olarak' yaklaşık 11 kat yükselirken, asgari ücretin 16 kata yakın artması bunun en somut örneğidir. Aynı ‘fevkalade yükselişi' emekli maaşlarında da görmek mümkündür. Öyle ki 27 kat artan emekli maaşları vardır” dedi!

İzliyorsun bizi idare edenlerden birini haberlerde, aklınıza çuvalla soru takılıyor. Cumhurbaşkanı, “Türk Lirası olarak” diyor mesela. Milli gelir tamam Türk Lirası olarak artmış da, Türk Lirası'nın dolar karşısındaki durumu ne peki? Yanıt yok! Cumhurbaşkanı, “27 kat artan emekli maaşları var” diyor. Güzel… Bu emekliler nerede peki? Tık yok!

Sizi bilmem ama, son zamanlarda işte bu yüzden kaçar oldum televizyon haberlerinden! Hep aynı, uçurup zıplatarak idare edenler, hep aynı bu ne hal diyenler, hep aynı süper gidiyoruzcu ve onaylayıcı uzmanlar!

Bir süreliğine de olsa tümünden kaçıp, ev bark programları olan bir kanal var, onu izliyorum… Cumhurbaşkanı'nın Hazreti İsa'dan verdiği örnek, ‘İfhamu men la yefhem' olayından sonra kendimi o kanalda yayınlanan emlak uzmanı güleç yüzlü Jasmine Harman'ın sunduğu ‘Güneşli Evler” programını izlerken buldum. Programı ağzım açık........

© Sözcü


Get it on Google Play