We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hakkımızı helal etmiyoruz devri

56 33 43
08.04.2021

Bu iktidar ne demişti taa işin başında? Dindar nesil… O günden bu yana din de onların, kurdu kuşu hepimizi Yaradan da… Öyle davranıyorlar. Namazı da, duayı da, sevabı da, haramı da, helali de çok iyi biliyorlar. Sanırsın onlardan önce bu vatan üzerinde yaşayanlar ateşe tapıyordu! Dindar nesil derken bir de baktılar, imam hatiplerde bile ‘ateistler' çoğalıyor. Ya da kırk yıllık ateistler bile cümlelerinin sonunda, “Allah ülkemizin yardımcısı olsun” diyor!

İyice su üstüne çıktı artık. Nesil işi, bekledikleri gibi gitmiyor. Bi terslik var… Üstelik terslik ekonomide, siyasette yani sadece bu dünya işlerinde değil. Bizi Yaradan ne demiş: “Bana her türlü yanlışla gelin, affederim. Ama kul hakkı ile gelmeyin. Onu affetmek bana ait değil…”

Anlatmak istediğim işte bu, kul hakkı…

İzliyoruz onları. PTT çalışanları sendikalı oldukları için kapı önüne konuldu. Üstelik hükümetimizin bulduğu ‘Kod 19' yöntemi ile. Yani hepsi hırsız, tacizci damgası vurularak işten atıldı. Yeni bir iş bulmaları neredeyse olanaksız. Günlerdir eylem yapıyorlar. Polislerden dayak bile yediler. Eylemlerinde bir adam haykırırken izleyenler ağladı. Çünkü, “Ben babayım, baba. Aynı zamanda kanser hastasıyım. İlaçlarımı bile alamıyorum artık. Bizi ortada bırakanlara hakkımı helal etmiyorum” diyordu.

Bir insan karşısındakine ‘sana hakkımı helal etmiyorum' dediğinde orada duracaksın… Çünkü ‘hak' bu dünyada adaletli karardan, adaletten umudunu kesmiş, kendini kalabalıklar içinde yapayalnız hisseden bir insanın yenilen hakkını Allah'a havale etmesidir. Çok tehlikeli ve ağır bir yüktür yani.

Yıllar içinde geriye ve bugüne bakarak haberleri taramaya çalıştım. Aman Allah’ım öyle çok ki ‘Hakkımı helal etmiyorum' diyen, lebalep desem ‘hak' yemiş olmam.

Muhalefetteki siyasi parti genel başkanları, milletvekilleri çok sık ‘Hakkımı size helal etmiyorum' demiş. ‘”Sokaklarda geziyoruz, konuşuyoruz.........

© Sözcü


Get it on Google Play