We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu millet cömert olmasa bunları yapabilir misiniz?

43 27 22
25.09.2021

Evet millet olarak bizim de bir dolu falsomuz vardır ama eline kimse su dökemez, Türk insanı cömerttir! Yemez yedirir, giymez giydirir, almaz aldırır, biriktirir kendisi ayazda kalsa bile hiç düşünmeden çıkarır verir… Örnekleri çoktur. Padişahlık döneminde de böyleydi, tek adamlık döneminde de…

Ömrü hayatında seve seve verdiğini bir kere kuruşuna kadar geri almıştır. Kurtuluş Savaşı'ndan sonra! Mustafa Kemal Atatürk savaş için yurttaşlardan toplanan paraları savaştan sonra geri ödemiştir. Bir daha böyle bir şey görülmemiştir. Hatta yurttaşlar, “Ne zaman IBAN istediniz de vermedik. Yapıldı mı yardımlar?” diye sorsa bile, karşılığında üç maymun oynanmıştır.

Millet dünyanın en cömert Türk milleti değil de; bizi kıskanan Alman milleti olsaydı, AKP iktidarında geçen yıllar boyunca aradan rastgele cımbızlanmış bu şeyler yapılabilir miydi mesela?

***

Haziran 2015'te 2 milyar lira harcanarak genel seçimler yapıldı. AKP iktidarı kaybetti. 2 milyar daha harcayıp seçimler tekrarlandı.

Mart 2019'da İstanbul'da İmamoğlu kazandı. Yine de seçim tekrarlandı. Tekrarın maliyeti ne diye sordular. YSK açıkladı: 40 milyon 656 bin 388 lira!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde AKP döneminin tartışma yaratan ihtiyaç fazlası kiralık araçlarının fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğrafta 517 araç görünüyordu ve 104'ü lükstü.

İşçilerden kesilip biriktiriliyor, işsiz kaldıklarında maaş olarak ödeniyordu. Yasa çıkarıp, İşsizlik Fonu paralarını zordaki patronlara verdiler!

Cumhurbaşkanlığı'nın 13 uçağı var deniyor, bu da yalanlanmıyordu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı nihayet bir soruya yanıt verdi: Sekiz tane uçak var!

Almanya'da 9 bin, Japonya'da 10........

© Sözcü


Get it on Google Play