We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bir Ankara komikliği!

38 13 1
03.09.2021

Ağlanacak halimize gülmeye başladım duyunca yapılanı! Biri görse deli diyecek… Amaaan, derlerse desinler. Ankara'da olup bitenler yüzünden delilerin sayısı bir artmış ne fark eder! Ankara komikliğine gelmeden önce, para verip bize her istediklerini yaptıran Avrupa ayağından başlayayım…

Türkiye'yi bulsa bir kaşık suda boğacak olan Fransa Cumhurbaşkanı Macron mesela. Son zamanlarda bizi çok sever oldu. Katıldığı her toplantıda, “Türkiye ile işbirliğimizi artırmalıyız” diyor!

Şansölye Merkel zaten bizi takdir edip sık sık Ankara'dakilerle görüşüyor. O da “Türkiye ile çok yakın çalışmamız gerekir” diyor.

Yunanistan Başbakanı gelişmeler üzerine Ankara ile telefon trafiği başlatıp, “İki ülkenin de çıkarlarının korunması için mutabık kaldık” diyor.

Yunan Hükümeti'nin bir bakanı ise şaşıracaksınız belki ama şunu diyor: “Türkiye'ye daha fazla maddi destek verilmelidir…”

Türkiye'den hiç hazzetmeyen Avusturya Başbakanı Kurz, tam tur dönüş yapıp bizleri ne kadar çok sevdiğini göstermek istercesine, “Türkiye bu iş için en doğru yer” diyor.

Çekya Başbakanı Babis daha da ileri giderek, “Avrupa Birliği acil olarak Türkiye ile görüşmeli” tezini ortaya atıyor.

Asıl sürprizi Japonya yapıyor. Japonya Türkiye'ye çok uzak olmasına karşın bize olan sevgisini göstermek arzusu ile 410 milyon dolar kredi yardımı yapmaya karar veriyor. Japon Dışişleri Bakanı kredi yetmez, ayrıca Türkiye'ye 14 milyon dolarlık özel aşı yardımı da yapacağız diyor!

Avrupa ve birliğinin aniden sevgi böceği haline gelmesi, ülke yöneticilerinin Türkiye aşkı ile yanıp tutuşmasının nedeni biz değiliz tabi, göçmenler! Özellikle de yüzbinlercesi Türkiye üzerinden Avrupa'ya doğru yola çıkan Afganlar… Avrupalı liderlerin amaçları aynı, Avrupa sınırlarını göç dalgasından koruyup,........

© Sözcü


Get it on Google Play