We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Babanızın malı değil!

42 26 41
14.09.2021

2019 yılının Mart ayında belediye başkanlarını seçmek için sandığa gittik. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ile Erdoğan'ın ‘jokeri' Binali Yıldırım yarıştı. İmamoğlu 4 milyon 169 bin 765, Yıldırım ise 4 milyon 156 bin 36 oy aldı. 13 bin 729 oy farkla İmamoğlu kazandı.

Olabilemez, AKP'nin kalesi İstanbul kaybedilemezdi! Sahte oy, sahte seçmen icadı ile sonuca itiraz edildi. Gerçi sonradan ‘sahte' denilen ne varsa hepsi unutuldu ama ite kaka yine de ‘belediye başkanlık seçimi' iptal edildi! Seçim Haziran'da tekrarlanacaktı.

Tepkiler çığ gibi büyüdü, her kafadan ses çıktı… Seçim öncesi 5 liraya düşeceği söylenen dolar aldı başını gitti, 6.24 seviyesine çıktı! 128 milyar dolar henüz hazinenin kasasında duruyordu, emir kulu kamu bankaları talimatla artışı dizginlemek için ‘bir gecede' 1 milyar dolar sattı! Böylece tekrarlanacak seçimlerin maliyeti kısa sürede milyar dolara yükseldi…

Fakat bir kesim vardı ki o çok fena kızdı bu katakulliye! Her şeyi göze alanlar, ‘onları' hesaba katmamıştı! Bu kesim yapılanı, yapılmak isteneni her zaman gayet net gören halktı! İstanbul'un tamamında her gece tencere-tava çalıp isyan etti. Meydanlarda toplanıp, ‘hak hukuk adelet' diye bağırdı… Baktı, kimse dinlemiyor sözünü; tüm tatil rezervasyonlarını iptal edip Haziran'da kurulacak sandığı bekledi.

O güne kadar ‘biz yaptık oldu' diyenlerin hesaba katmadığı bu ülkenin yurttaşları sandığa koştu. Sonuç? Millet, ‘kendi iradesine yapılan haksızlığı' ezdi geçti!

Avrupa'da bir ülkenin nüfusu kadar, 8 milyon 746 bin 566 İstanbullu'nun dediği olurken aradaki oy farkı 13 binden 572 bine fırladı! Haksızlığı düzelten millet, tencere tava çalmayı........

© Sözcü


Get it on Google Play