We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AKP’li bakanın tolerans sınırını zorlayan hesabı

34 23 33
01.09.2021

“Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla” yönetim sisteminin bakanlarından biri hesap yaptı. Onun hesabındaki zenginliği anlatmak için örnek bir aile yaratalım. Anne, baba ve iki çocuklu olsun aile. AKP iktidarı sayesinde 20 yıldır sürekli zenginleştikleri için onlara Zengin Ailesi diyelim!

Zengin Ailesi'nin kişi başına düşen gelirleri 852 liranın altında olmalı… Zengin Ailesi'nin toplam gelirleri 3 bin 409 liradan az olmalı… Zengin Ailesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sistemine kayıtlı olmalı… Zengin Ailesi, muhtardan bütün varlıklı ailelerin aldığı gibi(!) muhtaçlık belgesi almalı… Zengin Ailesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na bir dilekçe ile başvurmalı…

Zengin Ailesi, dilekçelerine güncel bir elektrik faturasını da ekleyip beklemeli. Başvuruları ‘zenginlik koşullarına' uymuyorsa; örneğin kişi başına gelirleri 855 liraysa kusura bakmasınlar; onlar ‘düz zengin' değil çok zengin! Yok, koşulları uyuyorsa ne ala. Zengin Ailesi de tıpkı ‘her yıl biraz daha zenginleşen' 2 milyon 100 bin Türk ailesi gibi devletten elektrik faturası yardımı almaya hak kazanır!

Yardım kararı çıkınca da elde elektrik faturası her ay PTT şubesinin yolunu tutup, yüce devletimiz ve onun Aile ve Sosyal Hizmetler bakanı Derya Yanık sayesinde 68 lira ile 137 lira arasında değişen miktarlarda elektrik tüketim desteğinden yararlanabilirler!

Mevzuyu duymamış ya da unutmuş olanlar, bu ne şimdi diye sorabilir. 20 yıllık AKP iktidarında gün gün zenginleştiğimizin göstergesi!

Bakan Yanık, ‘Sadaka ile zenginleşilir mi, böyle saçmalık mı olur' diyeceklerin çıkacağını düşünüp şunları söyledi tane tane: “Sosyal devlet olmak, gelir adaletsizliği ile mücadele etmek, geniş toplum kesimlerini desteklemekle mümkündür. 2........

© Sözcü


Get it on Google Play